SUZAMOTO Praha 6 končí !

Diskuze o čemkoli.

SUZAMOTO Praha 6 končí !

Příspěvekod foky » 23 pro 2010, 16:16

Ahoj, nevím jestli to někoho bude zajímat, ale SUZAMOTO v Praze 6 - Řepích k dnešnímu dni ukončují svojí činost.

Přeposílám mail:
Kód: Vybrat vše
Motorkáři zdraví motorkáře,

děkujeme všem našim zákazníkům, kolegům a přátelům za podporu.

Od počátku roku bude v našich prostorách sídlit společnost Moto prestige - importér a prodejce motocyklů a skútrů značek Husqvarna, MV Agusta, Cagiva, Moto Morini, Piaggio a Vespa, motocyklového oblečení Dainese a přileb AGV - jako dealer končíme svoji činnost.

Přejeme spoustu šťastných kilometrů!

PS Náš mechanik Jirka Veselý od ledna pracuje na Kladně v Moto plus.

Mějte se dobře!

Carlos


SUZAMOTO PRAHA s.r.o.

autorizovaný prodej a servis motocyklů SUZUKI

Tel: 731 789 854, 222 999 977

[url]www.suzamoto.cz[/url]


V Praze tak zůstávají 2 oficiální prodejci Suzuki a to MOT ART s.r.o. a JP - MOTO s.r.o.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod Richijan » 23 pro 2010, 18:23

:( Holt krize, no. :(
:idea: nebo že by Suzuki :shock: :wink:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod janon » 23 pro 2010, 23:37

Po tom pristupu co jsem tam zazil, mne to vubec neprekvapuje.
Naposledy upravil janon dne 24 pro 2010, 16:00, celkově upraveno 1
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod jel.en » 24 pro 2010, 14:32

VŽDYŤ JE TO SUZUKI... (kdo by to kupoval, takovej krám) :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod wictor » 25 pro 2010, 20:27

Sám jsem se Suzamotem žádné zkušenosti neměl, ale z několika stran jsem slyšel o né právě pozitivním přístupu (jak píše Janon), spolu s finanční krizí a již několik let stále stejnými modely (alespoň co se skútrů týče) je výsledek jaký je :?
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod janon » 26 pro 2010, 13:16

Zda se, ze sedrit zakaznika za kazdou cenu z kuze a vy..at se na nej, prestava fungovat...
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod foky » 26 pro 2010, 13:24

Škoda, že to přestává fungovat až po cca 11 letech co se tady dá """svobodně""" podnikat.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod Rady » 26 pro 2010, 13:57

Pokud lidi nebudou mit odpovidajici mzdu za svou praci a jeste k tomu se prida tzv. utahovani opasku, tak prvni kdo tohle pociti budou firmy co nabizeji sluzby. Lidi uz setri kde se da a tak pokud se do servisu vydaji, tak to bud jen na servisni prohlidku ( nekteri se vykaslou i na to) a nebo kdyz se jedna o zavadu se kterou si nikdo doma nevi rady.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod Pavel » 26 pro 2010, 15:42

Taky přidám něco do mlýna že svého váčku.
Ti co podnikají asi budou vědět o čem obecně mluvím, ti co nepodnikají si to těžko dokáží představit. Jsou firmy, které mají za zády velký kapitál a jsou naopak firmy, kteří firmu budují od korunky a těžce se vyrovnávají s touto dobou. Obecně si musíme uvědomit že podnikat v tomto oboru není nijak lehké, není to jako prodávat elektroniku, nebo párky v rohlíku, k tomuto oboru musíte mít nějaký vztah a srdce. Pokud začnete podnikat v dobré víře a budete budovat nějaký ten shop se službami, je velice těžké zaměstnat lidi co vidí pouze výplatu a nepodílí se na rozkvětu odvětví ve kterém jsou zaměstnáni, tam opravdu stačí pár nespokojených zákazníků a v tu chvíli nejdete nahoru ale dolu. Strašně špatně se buduje pověst takového shopu a ještě hůř se pověst navrací. O to hůř jsou na tom motoshopy, musíte se hodně snažit uspokojit každého zákazníka v hlavní sezóně kdy je potřeba vydělat především peníze na zaměstnance, chod obchodu včetně nájmu a v neposlední řadě vydělat na období mimo sezónu, kdy je prostě okurková sezóna. Pokud tohle nezvládnete tak to můžete zabalit. To je asi k problematice obchodu s motorkami. Dále jsou zde zákazníci, je skupina zákazníků, kteří mají skůtr jako dopravní prostředek, buď mají skůtr firemní a potřebují servis a doplňky za každou cenu, nebo jsou zákazníci, kteří mají skůtr jako koníčka a hledají když už kvalitní služby a doplňky za menší peníz. Pak je ještě skupina zákazníků, kteří jsou lovci a dokáží nakoupit velmi chytře a mnohdy i najdou zboží za velice dobrou cenu v zahraničí. Je mi jasné že na penězích hodně záleží a na službách taky, já se taky pokouším vždy najít produkt za nejvýhodnější cenu, ale pak to tak taky u nás dopadá. Krize to vše jen dožene do zdárnému finále krachu. Pokud si ještě vezmete že zahraniční firmy nás jako obchodníky moc neuznávají a spíše se rozhodují jestli si nechat své výrobky cenově zlikvidovat, raději obchodují s těmi kde je trh s jejich výrobky pevný a nás si nechávají jako poslední štaci. O sociálním systému u Čechách ani nemluvě, jak u nás můžou nabízet prodavači kvalitní služby a přístup k zákazníkům, když je po sezóně stejně musíte propustit? V Německu to mají nastavené trochu jinak, v takovémto odvětví je sociální systém nastaven tak že po sezóně jsou zaměstnanci místo vyhazovu nahlášeni na úřad práce a pobírají peníze sice menší, ale na sezónu se navracejí na své místa, tam je potom profesionalita trochu jinde než u nás, kde naberete nové zaměstnance a horko těžko se zaučí než skončí sezóna. V tomto odvětví musíte mít prostě všeobecný přehled o tom čím se zabýváte, jinak to můžete prostě zabalit.
Bohužel zákazníka tyto problémy vůbec nezajímají a kouká prostě aby mu bylo maximálně vyhověno a to je samozřejmě dobře, protože on si koupil stroj za své a chce mít slušný a obecně finančně dostupný servis.
Jen jsem chtěl tímto trochu nastínit co takové podnikání obnáší, a než nikdo bude soudit aby si taky vzal v potaz tu druhou stránku věci.
Znám onen motoshop, ale nikdy jsem tam bohužel nebyl a tak nemůžu soudit, ale podle toho co jsem zde četl tam asi nebylo to skůtříkařské srdce a pak se nedivím že to zavřeli. Dál nemůžu sloužit, protože jak jsem řekl jsem je neznal.
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod foky » 26 pro 2010, 18:46

Ono nejde jen o ty služby, já jsem měl svojí připomínkou na mysli hlavně náhradní díly.

Protože když jsem si u Suzamoto kupoval nějaký náhradní díly na Burgoše, tak se se mnou vůbec nikdo o ceně nebavil, prostě mi vždy napařili MOC dílu. I když jsem tam byl opakovaně pro několik dílu po sobě, evidentně si mě pamatovali a hodili se mnou i řeč, NIKDY NIKOHO nezajímalo, kolik jsem u nich nechal peněz (vždy fakturováno na mne, poslední nákup dílu si dokonce pamatoval i moje jméno), vždy mi vpálili do xichtu maximální doporučenou cenu.

Vše vygradovalo, když jsem si chtěl na Buráka koupit originální vyhřívaný hefty. Protože už jsem v tu dobu znal PartsDepot - poptal jsem zárověň cenu i u nich s tím, že položka jde ze STEJNÉHO SKLADU v Německu jak pro Suzamoto, tak pro PartsDepot.

Cena Suzamoto 9000,- (nabídli mi 10% slevu). Cena PartsDepot 4400,- :|
Prostě někde po cestě se "vymyslí" 4500,- a prásknout ti to do xichtu, a je jim úplně jedno, jestli to prodaj, nebo ne. Myslej si, že dnešní mladej skútrař je tupoun a nebude zjišťovat cenu "jinde".
Kdyby jim to jedno nebylo, tak mi je nabídnou za 4700,- (ano, neměli by na nich 5000,- ale "jen" 500,-). Rozdíl 5000,- na ceně mě opravdu ale přesvědčí o hledání "alternativního" dodavatele dílu.

Já jsem asi blázen (vždycky sem měl z matematiky 4ky, tak mě kdyžtak opravte), ale nevychází lépe prodat 3 sady za rok se ziskem 500,-/sada, než neprodat ani jednu se ziskem 5000,- :?:

A to se bavíme o blbejch heftech za 5000,- nedokážu si absolutně představit, kdybych jim tam přivezl třeba něco zadřenýho.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod Bobika72 » 26 pro 2010, 21:23

Taky se připojím se svým názorem. Byl jsem v Suzamoto několikrát a dostalo mě tam pár maličkostí. Když jsem tam dával mého Burgmana na servisku a byl ještě v záruce, dožadoval jsem se reklamace kvílející spojky. Ještě jsem je ujistil, že to je fakt asi nemoc určitých ročníků Burgmanů a že se o tom píše na všech skútr fórech. Bylo mi sděleno, že o kvílející spojce slyší poprvé ode mě a nikdy s tím nikdo jiný žádný problém neměl. Když mi záruka skončila, už o kvílející spojce věděli a nebyl by problém ji vyměnit (ale taky zaplatit). No a druhá věc, která mě vytočila ještě víc, bylo to, že když mi vyměnili motorový olej (1,2 litru), naúčtovali si automaticky 2 litry. Na faktuře jsem si toho všiml bohužel pozdě. Teď mě mrzí, že Suzamoto už končí, protože jsem se těšil na jaro, až tam pojedu znovu na výměnu oleje. Bych jim víc jak 4 deci nezaplatil.
Uživatelský avatar
Bobika72

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2009, 21:46
Bydliště: Rakovník
Skútr / moto: Honda CBF 1000 - dříve Suzuki Burgman 400 K8

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod Pavel » 26 pro 2010, 22:08

S tímto samozřejmě souhlasím (hefty), jenže to je to jsem naznačoval, systém je jasný a v tomto případě ovšem nezáleželo na těch prodavačích, ale na majiteli. Systém je nastavený a pokud majitel nedá benevolenci zaměstnanci a tak trochu volnou ruku v cenové politice tak to může zabalit. Pokud ti systém prodeje umožní nějaké bonusy a slevové kategorie tak bude zákazník spokojen. Tohle je ale z hlediska obchodní politiky někde nepřijatelné a prodejci si jedou na cenové rovnováhy. Je to těžké, taky by mohl zaměstnanec nekontrolovaně zneužívat tohoto nastavení a bylo by po obchodu. Příkladně nechci jmenovat, ale jeden nejmenovaný dovozce značky Piaggio mě dává VOC na ND 10%, moc dobře se nedá s tímto rabatem podnikat, když si spočítáme náklady na vyzvednutí dílů, strávený čas atd. Tak to děláte pouze jako čistou službu zákazníkovi, a to je z hlediska obchodu minimálně trapné. Na druhou stranu, vezmi si nákup potravin ve tvém oblíbeném marketu, každý den tam jdeš pro potraviny a každý den se setkáváš se stejnou prodavačkou a ani po roce ti nikdo nedá slevu na rohlík a můžu se vsadit že ti ji nedá ani po pěti letech, maximálně tě paní za kasou pozdraví a vytvoříte si přátelský vztah. Vím že je to nebe a dudy, ale proto říkám že toto je ťežké nastavit u pouhých prodavačů. Vezmi si třeba že já se setkávám se zákazníkem každý den a systém mám nastaven že tu slevu můžu udělat, taky vím kolik tu slevu můžu udělat a ještě se zeptám jestli je zákazník třeba registrován na fóru a dám mu patřičnou slevu, ale jak říkám je to o přístupu a možnostech. Nejlepší na tom je že jsem onehdá poslal zákazníka pro náhradní díly na zbořeného skůtra přímo k nejmenované firmě a ten dostal slevu na vše 15%, to si pak připadáš před lidmi jak kokýto. Je to chlapi těžký, ale každopádně nezastávám obchodní praktiky zlatokopů. Ale i tak je dnešní doba na prd.
Druhá velc je jestli se někdo nechá okrást, pokud mi naůčtují 2l oleje a já si to nechám líbit, tak jsem trouba. Rada je pečlivě si zkontrolovat díly co byly vyměněny a popř. si je vyžádat předem, tam je potom záruka že tě nikdo neobere, každopádně slušný servis by ti měl díly a materiál sám dát aby si zachoval věrohodnost své práce, je to ale zase podle nastavení každého obchodníka. Ty ale i teď máš v ruce nějaký doklad a mohl sis kdykoliv nechat vysvětlit jak je možné že ti toto účtují.
Chlapi, v žádném případě se tu nepokouším nikoho obhajovat a ani bránit, jen se snažím tak trochu nastínit i tu druhou stránku věci. Debata o stylu podnikání je možná i na roky a věřte že se nikdy nezavděčíte všem a to platí v každém odvětví, Holt nikoho to trápí a někdo je Holt střelec, ale všechno jednou skončí... :?
Non-stop tel.: 608313999,
A ten znáte? Jak se pojišťovák a garážová lady na skůtříku svezli?
Pavel

Prodejce/servis
 
Reputace: 34
Příspěvky: 448
Registrován: 03 říj 2006, 23:59
Bydliště: Praha

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod foky » 26 pro 2010, 22:26

Jasně, to chápu. Pokud je špatně nastavenej systém, tak jedinec/salon těžko něco zmůže.

Od toho ale mají své šéfy - zástupce a těm mají říkat "Je to nahovno šéfe, nikdo si nic nekupuje, protože máme na všem 200% marži, a dneska si to každej sežene bokem".
I když v případě Suzuki to bude ale asi systém nastaven z nejvyšších míst, protože když čtu diskuzi v USA o cenně servisní hodiny v USA, tak se u nás máme ještě dobře. Oni si to skoro nemůžou dovolit ani z jejich platu. Pokud je ten úpadek jako u nás i ve světě, tak to už je ale k zamyšlení i na těch nejvyšších místech. Za chvilku to bude tak, že bude pro Evropu jeden servis Suzuki v Římě a druhej v Berlíně. To už je ale problém Suzuki, že dělají 5tý rok toho samého Burgmana 400 a 8mý rok stejného Burgmana 650 jen s malými změnami - to se totiž prodeje zrovna moc netrhnou. Je to ruku v ruce jedno s druhým.

Prostě jsme si asi navykli na tebe a tvoje jednání se zákazníkama. Ostatně aspoň vidíš, že na tom nejsi húř než Suzuki a ještě máš hromadu "otravů" na telefonu :lol: :lol: :lol:
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod wictor » 26 pro 2010, 22:37

To už tu můžeme polemizovat i nad cenou skútrů a motorek, které jsou víc než nadsazené. Na druhou stranu své kupce si stále najdou.

Cena ND nebo originálních doplňků jde samozřejmě ruku v ruce, kdy např. už zmiňované vyhřívané hefty (na Hondu) u nás seženu za částku přes 8000,-Kč ... :? a na japan.webike.net je seženu cca o polovinu méně

Jak už tu někdo napsal: Je to vždy o přístupu! Když jsem se u jednoho autorizovaného dealera Hondy na hefty ptal, tak mi doporučil Oxfordy, které seženu za cca 1600 a je to nemlich to samé. A právě takový přístup se mi líbí :wink: :P

Sám, ale težko můžu SUZAMOTO hodnotit, protože jsem je nikdy nenavštívil.
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: SUZAMOTO Praha 6 KONČÍ

Příspěvekod janon » 27 pro 2010, 15:35

Pavel: Mas pravdu, ze ani jedna strana zakaznik/prodejce to v dnesni dobe jednoduche. Vsechno se vsim souvisi a nic neni tak jednoduche. Pocinaje sku...nymi zakony od nasich nadlidi, kteri maji plnou hubu reci, jak se to musi podnikatelum usnadnit a pak v realu je vse presne naopak. Pokud se nekdo rozhodne podikat, musi si toto dopredu dobre rozmyslet. Pokud lide i na tech nejvyssich mistech nepochopi, ze zakaznika si musi vazit a "hyckat", aby se k nim priste mel duvod vratit, tak to lepsi nebude. A pokud nekdo nechape, ze je lepsi prodat troje hefty se ziskem 1500,- a ne jedny se ziskem 5000,-, tak se na mne nezlob, na trhu nema co delat. Ikdyz chapu, ze musi platit zamestnance, prostory atd, tak ale ze mne nebude delat blbce.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 13 návštevníků

cron