Diskuze o čemkoli.
02 úno 2017, 17:23
Tohle téma ožije vždy v cyklických vlnách, zpravidla když některý "nováček" chce vědět a nechce se mu číst nebo doufá, že se vyskytlo něco nového. Pak už stačí jediný, vždy jistě dobře míněný, příspěvek Ačkaře a je to jako kopnout do vosího hnízda.
Ale jistě by stálo za úvahu, jestli by některý moderátor nemohl do 1. příspěvku vlákna zkopírovat relevantní informaci Mirka nebo jiného znalce problematiky a dále už tolerovat jen věcné informace k tématu - tedy skutečně jen nové státy v Evropě dostupné pro Bčkaře
Ale je to práce navíc pro moda nebo admina...
02 úno 2017, 18:04
Ok, téma promazávat nebudu, to momentálně není nutné. Pokud má kdokoli souhrnné aktuální informace, nechť mi je neprodleně pošle přes SZ a já je doplním do prvního příspěvku. Prosím o srozumitelnou minimalistickou formu, kterou jen překopíruji, děkuji
02 úno 2017, 18:59
lzqpmt píše:Já myslím že stačí trochu googlit. Během chvilky jsem zjistil jednu věc, že všude se řeší motocykl 125 do 11 kW (nikoli skútr). V DE nelze, v AT musí být v ŘP zanesen kód 111, Španělsko - s B min 3 roky starým, Portugalsko - věk nad 25 let, ČR - musí být automatická převodovka, Itálie a Litva - s B ano. V ostat zemích musí být A1. Slovensko asi jako ČR, Polsko údajně taky (i pro moto 125) a tak dále. V čem je teda problém? Já to řešit nemusím, krom D má ŘP kompletní.
Ano, stačí trošku googlit a už KONEČNĚ vzít na vědomí, že kromě obecných regulí EU má každý stát určitou míru autonomie v úpravách oprávnění pro danou skupinu. To znamená, a to už tady já osobně opakuji po několikáté, že naše české béčko není rovnocenné jako např to německé, což je ostatně vidno dosti jasně. Záleží vždy na zákonech konkrétní země, do které se vydáme bez ohledu na to, jestli jsem Čech, Slovák, Polák anebo Maďar. Malinká odbočka osvětlující tuto problematiku - v arabských zemích také platí (sice pošahané) zákony např. o líbání žen na veřejnosti nebo sexuálním styku s partnerem, pokud nejsou manželé. Ukamenují tam stejně Čecha, Poláka, Turka, Achmeda z kebabu z Mnichova, je to jedno. Takže ještě jednou, co nás musí zajímat? ZÁKON ZEMĚ DO KTERÉ JEDU
Nicméně dovolím si vznést malý požadavek vůči redakci Skútrportálu, jakožto oficiálního reprezentanta skútr komunity v ČR, zda by na toto téma nemohl vyjít oficiální článek vycházející ze zněních platných legislativ zemí EU.
To je vše, držte tu diskusi v klidu kluci
09 úno 2017, 17:09
Z BANovej dovolenky som spet ... akurat vcas, zrovna som dostal odpoved od rumunskeho veduceho ... v skratke - Romaniu si mozme skrtnut
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
10 úno 2017, 06:16
Ahoj, nechci prudit, ale ani v ČR nesmíš s Béčkem řídit 125 ccm motorku, protože to musí splňovat následující do 125 ccm, do 11 kW a automat, to je to nejpodstatnější. Možná jsi se nezeptal přesně, neviděl jsem Tvůj dotaz anebo Ti neodpověděli na Tvou otázku...
Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk
10 úno 2017, 08:23
Castielo:Jak píše Vlček.Tam je stroze napsáno,že nesmíš řídit motocykl.Což je totéž,jako u nás.
Mimochodem,kdyby jsi neby líný,tak se podíváš do odkazu
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 32014D0209 ,kde si najdeš Rumunsko a tam jsou shodnosti skupin z českými řidičskými průkazy.Alespoň pak nebudeš posílat do světa bludy.
10 úno 2017, 09:02
Směrnice evropského parlamentu a rady 2006/126/ES
Pro řízení na svém území mohou členské země stanovit tuto rovnocennost:
..
b) motocyklů skupiny A1 v rámci průkazu skupiny B.
Jelikož tento odstavec platí pouze na jejich území, členské státy na řidičském průkazu neuvádějí, že držitel je oprávněn řídit tato vozidla.
Přijde mi to jako mlácení prázdné slámy! Víme dobře jak je to obecně s úctou k EU a jejím směrnicím, je taky napsáno jasně, že členské země mohou (a nemusí!), vyjádření policejní mluvčí je takové, takže přeji každému hodně štěstí při domluvě s rumunským policistou
(ty směrnice jsou strašně dlouhý, nepřehledný, odkazují jedna do druhé, právo má určitou hieararchii, něco je nadřazeno směrnicím a naopak, google na správný právní výklad opravdu nestačí!!)
10 úno 2017, 09:18
V odkazu je tabulka rovnocennosti jednotlivých skupin,tak se na směrnice vykašli a nezačínej zase dělat z komára velblouda.
Rumunský vzor 5 (ROU5)
Vydávaný v Rumunsku od roku 2008 do 19. 1. 2013
Popis: Vzor řidičského průkazu ROU5 podle směrnice 2006/126/ES. Polykarbonátová karta v souladu s normami ISO 7810 a ISO 7816-1. Opatření proti padělání: zakázkové hologramy; viditelný a neviditelný UV inkoust; infračervené a fosforeskující pigmenty; hmatová pole; materiály bez optických zjasňovačů; pozadí s ochrannými vzory; opticky proměnlivé prvky; laserové rytí; ochranné pozadí v místě fotografie.
Další prvky: průhledné okénko, vlnovky.
Tabulka rovnocennosti
Skupiny vzoru ROU5
Když si laskavě zájemce o cestu do zahraničí najde v odkazu konkrétní stát,tak se dozví,konkrétní informace.Harmonizační kódy v odkazu,který jsem dříve umístil do příspěvku,jsou shodné pro VŠECHNY členské státy EU.
Jednoduše nepochopím,že se v tom furt šťouráte.Žádné vyjímky,díry v zákonech nejsou nikde.Všude je to stejné a pakliže je nějaká vyjímka,či zpřísnění,tak je to pod tabulkou jasně napsáno.
10 úno 2017, 10:50
@ Vlcek: Moj dotaz bol na skuter, nepouzil som slovo motorbike
@Zdeny65: Liny som neni, tie odkazy a krajiny som uz prezeral. Ked tam sledujem tu tabulku napr. CR, tak tam nikde nevidim pri B odpovedajucu skupinu A1, ale mozno som len menej chapavy ?
@Josuk: aka prazdna slama? To, ze zakon limituje na domovsku krajinu dobre vieme, ale co dobre neviem(e) je, ako sa stavia zakon pre obcanov inych EU krajin. Ak to napr. Rumuni zavedene nemaju ani pre svojich obcanov, tak asi tazko budu uznavat nase zakony ktore platia len na uzemi SR. Ale co ak take Polsko ci Portugalsko ma podobny zakon? Sme v eu a ja ich rovnaky zakon splnam, takze mozem ci nie?
O co sa znazim je, aktualizovat zoznam od roku 2014 (ale tusim ziadna krajina sa nepridala) + zistit ci je legalne pre nas jazdit v krajine kde to zakonom povolene maju.
Zatial zijem v tom ,ze do Polska, Ceska mozem legalne na skutri vycestovat. V Portugalsku, Spanielsku, Taliansku si viem legalne 125ku skuter poziciat. Vynechal som nieco?
10 úno 2017, 20:50
Fakt už to nechápu.Do řiti,jestli chcete cestovat po EU,tak si laskavě dodělejte papíry na A1,nebo rovnou A.To fakt už nikdo nechápe,že k rohlíku za dvě kačky nedostanu batoh za dva litry,ale obyčejný mikrotenový pytlík
Naposledy upravil
zdeny65 dne 11 úno 2017, 08:13, celkově upraveno 1
10 úno 2017, 23:32
Nie si sám Zdeny65,čo to nechápe,ale ja každému z B prajem aby precestoval toho čo najviac a aby to nebolo len v teoretickej rovine.
Naposledy upravil
forester dne 11 úno 2017, 11:29, celkově upraveno 1
11 úno 2017, 11:14
Já tohle téma přečetl přes Vánoce celé. Těch rád typu: Chceš jezdit po EU? - udělej si A je v tomto vlákmě moc. Už mě to irituje!
Já po Evropě ježdit s B nechci, ale přece jen mě zajímá, jestli při svých výletech mohu zabrousit i přes čáru do Rakouska (mám to za humny), vydat se na trip na Slovenko nedej bože až do Polska. Těch pár km za čárou mi nestojí za to, abych vyhazoval korunky za autoškolu. Tohle vlákno je nejsnazší zcesta k informacím, kam B-čkaři mohou za hranice a jsem za to rád. Až budu chtít cestovat po celé EU, tak si A jistě udělám. Možná na to dojde, ale teď mi 125 ccm vyhovuje.
11 úno 2017, 12:24
Radsej to nekomentujem, dostal by som asi zase ban za "nemiestne kecy" ...aj ked teraz mi to ako kecy nepridu lebo sa ukazuje, ze zase sme pri tom istom. Ja naopak nechapem ,ze poniektori nie su schopni nijak raz pochopit, ze je tu moznost jazdit v urcitych krajinach bez A a ze sa snazime dopatrat k nejakym novym poznatkom ohladom toho.
Mojim cielom ja jazdit len tam a len so 125kou kde to zakony povoluju, nemyslim si, ze sa niekedy dozijem Bckom po celej EU, ale ak budem mat zaujem cestovat po europe na dvoch kolesach, tak to si kupim poriadnu motorku a spravim si k tomu A. Zatial o to zaujem nemam, a preto neni nutne ma tu dookola presviedcat k niecomu co momentalne skutocne nepotrebujem ... a urcite nebudem sam.
Zistit, ci sa v dannej krajine moze jazdit s Bckom nie je mission impossible, chce to len trosku hladania ci interakcie s uradmi. Je to casovo mozno nadlhsie, ale aspon to nestoji 500 €.
11 úno 2017, 12:47
Tak jelikož tu byl tedy dotaz na tzv. "cestu za humny" v rámci ČR, tak to sem napíšu.
Německo - nesmíme
Polsko - smíme s podmínkou držení skupiny B po minimálně 3 roky
Rakousko - nesmíme
Slovensko - smíme s podmínkou držení skupiny B po minimálně 2 roky
Naši slovenští spolubojovníci k nám do ČR smí bez problému s béčkem také a jako bonus ho nemusí držet ony 2 roky. To samé platí i pro jiné cizí státní příslušníky.
11 úno 2017, 14:26
Tak vidíte, zazvonil zvonec a pohádky je konec
Včera jsem chtěl přesně v tomto smyslu jako Vratas napsat prakticky to samé, jenže zase by mě tady přesvědčovali a nutili dodělat velké A. Doufám, že po moderátorově příspěvku už s tím přestanou opruzovat. Jinak plný souhlas s castielo a Sokolíkem.
Takže fungují zatím ty tři výše uvedené státy, my, slovakia,polisch, jestli časem budou další se neví...tečka
Naposledy upravil
Mirus1 dne 11 úno 2017, 14:37, celkově upraveno 1