Honda Forza 125 2024 - zvednutí řídítek

Diskuze o tuningu skútrů. Zvyšování a ladění výkonu, tlumení, brzdy. Kity, výfuky, karburátory, variátory, spojky,...

Honda Forza 125 2024 - zvednutí řídítek

Příspěvekod CzechDave » 06 zář 2024, 14:40

Zdar kolegové a kolegyně,
existuje nějaká možnost, jak si trochu přizvednout řídítka? Při jízdě jsou řídítka trochu níž, než bych chtěl a to mne nutí se hrbit. Kdyby byla řídítka o cca 3 cm výše, velice by mi to pomohlo.
Plasty na řídítkách jsem nerozebíral, nerad bych, aby mi tam něco prasklo a já pak musel řešit nový plast. Koukal jsem se na nabídky dílů pro Hondu, kde jsou i explodované výkresy a vypadá to, že jen natočit madla trochu nahoru nepůjde, ta řídítka jsou jeden svařenec včetně trubky, která se nasazuje na krk řízení. Leda celá řídítka podložit nějakými podložkami přímo na krku řízení, ale pochybuju, že tam na to bude nějaký prostor.
Mohl by mi někdo prosím říci více k anatomii téhle části skútru a zda je nějaká možnost ta řídítka zvednout? Mohl bych rozebrat na svém skútru plasty a podívat se, ale rozeberu půl motorky a pak zjistím, že to zvednout nepůjde, tomu bych se rád vyhnul :).
-------------------------------------
Babeta 207 (1982)
Jawa 23 Mustang (1980)
Maxon Optimus 125i (2022)
Honda Forza 125 Smart Box (2024)
Uživatelský avatar
CzechDave

50+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 56
Registrován: 29 bře 2022, 10:35
Skútr / moto: Honda Forza 125 r.v. 2024

Re: Honda Forza 125 2024 - zvednutí řídítek

Příspěvekod adacarp » 06 zář 2024, 21:45

Nezvedneš je ani o milimetr,jak to tam vypadá představu máš.Jak řídítka zasuneš do krku,tak tam je ještě šroub skrz krk a řidítka, tím pádem to nepůjde.Jediná možnost jak je zvednout je,hned pod svárem řídítek je řríznout flexou a přivařit tam 3cm trubky,tím je o ty 3cm zvedneš jinak ne.Otázka jestli to stojí za tu práci a dobře měř,aby jsi nezjistil že ti třeba už nedají brzdové hadice,protože jsi už moc vysoko.
adacarp

500+
 
Reputace: 64
Příspěvky: 626
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300


Zpět na Tuning

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník