Peugeot SF2 - občas se dusí

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod Unleashed » 23 kvě 2012, 10:41

Zdravím všechny skutrmaniaky a žádám o radu vás zkušenější.Zatím mě skůtřík dovezl tam kam jsem potřeboval,ale občas po přidání plynu jakoby se dusil,dělá to třeba když jedu z kopce bez plynu a najednou chci přidat tak to začne více kouřit a netáhne,když plyn uberu a chvilku počkám a pak zase přidám,tak to jede zase normálně.Když jedu po rovině tak to nevadí,problém nastává když jedu do kopce.Při delším stoupání jakoby motoru docházeli síly a najednou to zničeho nic zabere,nebo úplně zastavím a po opětovném přidání plynu to zase jede bez problému.Mám komplet rozdělaný a vyčištěný karbec,novou svíčku,nový podtlakový ventil,zkoušel jsem tam nové CDI,mám nové válečky.Barva svíčky je taky pokaždé jiná,někdy mi přijde že to je vpoho,jindy zase že je do černa,jakoby to záviselo na počasí.Mám karbec,kde je vzdušník bez zářezu,takže nevím jestli se s tím dá vůbec hýbat,tak nevím jestli se to neuchlastává,protože při tom jak se to dusí tak z nějaké té hadičky co trčí s karbecu teče benzín.
Unleashed

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2011, 08:29
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2

Re: Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod Vratas » 23 kvě 2012, 11:41

Vzdušník úplně utáhni a nastav na 1,5 - 2,5 otáčky (individuální). Karbec rozeber a nastav zavírání plováku, resp. přívod paliva ovládaný plovákem. Musíš nasadit hadičku na přívod benzínu do karbecu, foukat do ní a pohybovat plovákem a koukat, kdy zavře přívod, protože musí zavírat vodorovně s hranou karbecu. Ovlivňuje to hladinu benzínu v komoře a potom to může způsobovat tyto projevy.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod TUNER » 23 kvě 2012, 11:58

Z žádné hadičky by benzín tect neměl. Pouze z přepadu,když třeba položíš skůtra na bok. Může bejt kaput ta zavírací jehla s "gumovou" špičkou co uzavírá přívod benzinu do karburátoru - viz. foto.
jehla.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod Vratas » 23 kvě 2012, 12:04

Přesně tak anebo ten plovák špatně zavírá. A mění se pořád hladina, chvíli je víc, chvíli míň a pak to dělá tyhle hovadiny.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod Unleashed » 23 kvě 2012, 12:19

Díky za rychlé odpovědi,taky jsem si myslel že to bude v plováku,protože před vyčištěním karbecu to dělalo víc.O co se týče té jehly a plováku,dá se to koupit zvlášť a je to v každém karbecu stejné,nebo budu muset zjistit co to je za karbec.
Unleashed

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2011, 08:29
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2

Re: Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod Vratas » 23 kvě 2012, 12:23

http://www.scootland.cz/zbozi/baotian-o ... pi-keeway/

Tohle je opravná sada, kde má plovák kovovou nožičku a je to nastavený správně. Záleží na tom, jestli to máš stejný uvnitř.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Peugeot SF2 - občas se dusí

Příspěvekod Unleashed » 30 kvě 2012, 11:36

Tak,jsem si chtěl pohrát s nastavením bohatosti směsi,a když jsem vytáhl svíčku ať to obkouknu,tak jsem zjistil další pro mě nepochopitelnou věc.Ta svíčka je z jedné strany černá a z druhé světle hnědá jako kakao.Tak nevím čím se mám řídit. :cry:
Unleashed

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2011, 08:29
Skútr / moto: Peugeot Speedfight 2


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 5 návštevníků