Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Daněk » 22 srp 2015, 08:14

Ahoj všichni,mám problém, poradí někdo?Přestala mi fungovat zadní brzda,vyměnil jsem destičky,brzdovou kapalinu, pokusil odvzdušnit(při zmáčknuté páčce z odvzdušňováku žádná kapalina nevyteče a páčka jde na doraz).Díky za každou radu :oops:
Daněk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2008, 14:01

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod amikovo » 23 srp 2015, 06:40

Jak jsi ji měnil? To jsi nejdřív vše vypustil?
amikovo

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 22 bře 2013, 18:54
Bydliště: Pardubicko
Skútr / moto: Suzuki Burgman

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Daněk » 23 srp 2015, 08:44

doléval jsem do nádobky novou brzdovou kapalinu a přes odvzdušňovák ji vytláčel.
Daněk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2008, 14:01

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Baharis » 23 srp 2015, 21:54

"Přes odvzdušňovák jsem ji vytláčel" - Povolil jsi odvzdušňovák a pumpoval brzdovou páčkou? Přes hadičku do kapaliny nebo jen tak do luftu? Nelze pustit brzdovou páčku a mít při tom povolený odvzdušňovák který může nasávat vzduch. To jsou zásady které musí znát učeň prvního ročníku.

V prvé řadě si myslím že někteří majitelé skůtrů se pouští do operací, na které prostě nemají. O tom že zasahovat bez alespoň nějaké praxe a zručnosti do brzd je vyloženě hazard, ani nemluvě.
A to v žádném případě nemyslím pouze kolegu Daňka. Jsem tu chvíli a čtu to stále dokola. Jak se někdo kdo ani neví že existuje učební obor automechanik, rozdělává to či ono. No ale je to asi věc každého....

Takže zásadní otázka, od které je potřeba se odrazit. Ty brzdy až do doby než jsi do toho začal rýpat šly?
Pokud ano, což víceméně předpokládám, domrvil jsi to ty a doporučuji si přečíst NÁSLEDUJÍCÍ. To by mohlo i amatérovi pomoci v dalších operacích. Vůbec bych doporučil před jakémkoliv rozebírání čehokoliv, použít uncle Google. Je plný návodů a tutoriálů. Nebo operace na nichž stojí bezpečnost a zdraví, prostě svěřovat odborníkům.
Pokud ne, bylo nejdříve potřeba zjistit zda je dostatek kapaliny, případně kudy uniká a tudy se samozřejmě i systém zavzdušňuje. Takže to provést nyní. Vše pořádně očistit, odmastit, brzdový systém natlakovat a sledovat únik.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Daněk » 24 srp 2015, 08:22

Brzda nefungovala správně proto jsem se do toho pustil.Přední brzda při zmáčknutí jde natvrdo a zadní tak nějak pruží a při zmáčknutí když odvzdušňnji jde na doraz když povolím odvzdušňovák ,ale brzdová kapalina nevytéká.Na autě jsem toto dělal nesčíslně krát,ale u skůtru poprvé.Podle toho co jsem o tom četl,si myslím,že je špatný brzdový váleček,nebo něco jiného,proto jsem chtěl znát zkušenost ostatních.
Daněk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2008, 14:01

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Baharis » 24 srp 2015, 10:28

Pokud jsi to dělal na autě, je to sqělé. Principy zůstávají.

Je otázkou, zda nemohlo dojít k průvodním problémům také z důvodu opotřebení obložení, tím pádem k poklesu brzd. kapaliny a zavzdušnění. Pokud by byl nějaký únik, brzdovka je dostatečně stálá aby jsi ji viděl. Navíc na sebe nabaluje prach a tím více zvýrazňuje místo kudy uniká.

Já bych šel asi cestou spodního plnění, ale pokud máš již kapalinu obměněnou, postupuj stejně jako u auta. A jak je popisováno v příkladu "A". Máš to evidentně zavzdušněné. Na odvzdušňovák hadičku, tu ponořit do sklinky s kapalinou, zapumpovat / při zmáčklé páčce povolit / utáhnout / zapumpovat ...... A tak dokola. Z hadičky by měly unikat bublinky vzduchu.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Daněk » 24 srp 2015, 14:30

Tak jak to popisuješ jsem už mnohokrát udělal,ale,bohužel bez uspěchu.
Daněk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2008, 14:01

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Baharis » 24 srp 2015, 18:11

Nikdo kompetentnější se s tebou momentálně nebaví, tak ještě já. :oops:

Je to těžké. To jako bys dělal gynekologickou prohlídku po telefonu..... :evil:
Nic jiného než vzduch by to nemělo být. Každá netěsnost která není rázu "utržená hadička" by měla umožnit odvzdušnění a až následně systém zavzdušnit. Opakuji z minula, každé místo kudy uniká brzdová kapalina je poznat. Je to kapalina celkem stálá a vydrží na místě úniku dost dlouho.
Musíš ten vzduch prostě nějak dostat ven. I kdyby jsi měl třeba vypustit celou kapalinu a udělat to plnění spodem. Tam by samozřejmě byl lehčí vzduch postupně vytlačován nahoru.

Jinak fakt nevím. Asi spíše někdo s osobními zkušenostmi.
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Aprilia Leonardo 250 - zadní brzda

Příspěvekod Daněk » 25 srp 2015, 06:24

Nevím co tím myslíš plnění spodem,přesto díky
Daněk

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2008, 14:01


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků