Yuki 125i Matrix

Technické problémy s čínskými skútry

Yuki 125i Matrix

Příspěvekod Anthropoid92 » 22 čer 2024, 11:26

Přeji pěkný den. Chtěl bych vás poprosit o radu, názor. Už si nevím rady. Mám Yuki 125i Matrix III má najeto 960km. Z ničeho nic při jízdě začal cukat, ztrácet výkon až chcípl. Hned sem ho nastartoval a jel dal. Po pár km to udělalo znovu. Při dalších jízdách do bylo čím dál častější, až se jednou rozsvítila žlutá kontrolka motoru,která ale podle servisní knížky, může znamenat spoustu závad.ale podle toho co to dělá, tak asi chyba vstřikovací jednotce.. (ale vůbec netuším) pak už i blbě startoval.. Když jsem ale skútr dal na stojánek dal plný plyn, jel ani neškytl. ale při zátěži po chvilce začal ztrácet výkon,cukal se až chcípl a rozsvítila se žlutá kontrolka..
Neměl někdo podobný,stejná problém ?
Předem moc díky za jakýkoliv rádu a pomoc
Anthropoid92

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2024, 11:01

Re: Yuki 125i Matrix

Příspěvekod adacarp » 22 čer 2024, 11:39

Máš najeto 960km,předpokládám že je stroj v záruce,tak to odvez do servisu,ať se postarají tam.Nechci být špatným prorokem,ale je velká pravděpodobnost,že stroje tohoto typu tam budou velmi často,pokud nejsi dobrý mechanik.
adacarp

500+
 
Reputace: 64
Příspěvky: 625
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Yuki 125i Matrix

Příspěvekod Anthropoid92 » 22 čer 2024, 12:00

Do servisu s tím pojedu, já už si s tím nevím rady.Ale jen pro zajímavost, zda neměl někdo stejný problém..
Do ofiko servisu ale nepojedu, jelikož jsem já blbec :D nějak zapomněl na garančku, takže mám po záruce.
Tak se ptám, jestli tady někdo nezažil totéž. a třeba by se pomohlo i dalším řidičům.
Anthropoid92

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2024, 11:01

Re: Yuki 125i Matrix

Příspěvekod adacarp » 22 čer 2024, 12:21

Zapomenout na garančku u čínskeho stroje je celkem průšvih.Můžeš klidně do ofiko servisu,jen to zaplatíš,ono je totiž dost servisu,kde tyto stroje nechtějí servisovat,protože tam je zákazník velmi často,tím pádem kouká blbě na servisáka co s tím dělá,a vznikají nepříjemné situace.
adacarp

500+
 
Reputace: 64
Příspěvky: 625
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Yuki 125i Matrix

Příspěvekod Hetrik » 23 čer 2024, 14:32

Predpokladám že to má riadiacu jednotku MT05. Skús 3x za sebou zapnúť, vypnúť zapaľovanie (kľúčom) a pri treťom zapnutí by malo začať vyblikávať poruchu ktorá je v pamäti riadiacej jednotky. Keď je ich tam viac tak vybliká všetky. Číslo 0=10 bliknutí , 1=1 bliknutie, 2=2 bliknutia atď až do 9=9 bliknutí.

-- 23 čer 2024, 15:09 --

Napríklad porucha:
P0131- snímač kyslíka je skratovaný na -pól batérie.
P0201- porucha vstrekovača.
P0230- čerpadlo skratuje na -pól batérie.
P0232- čerpadlo skratuje na +pól baterie.
atď....
Hetrik

25+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 29
Registrován: 23 srp 2018, 11:14
Skútr / moto: Maxon Ardour

Re: Yuki 125i Matrix

Příspěvekod ted » 24 čer 2024, 11:05

Anthropoid92 píše:Do servisu s tím pojedu, já už si s tím nevím rady.Ale jen pro zajímavost, zda neměl někdo stejný problém..
Do ofiko servisu ale nepojedu, jelikož jsem já blbec :D nějak zapomněl na garančku, takže mám po záruce.
Tak se ptám, jestli tady někdo nezažil totéž. a třeba by se pomohlo i dalším řidičům.


Mno a jak víš, že máš stopro po záruce. Nemám YUKI mám něco jiného, garančku jsem neprošvihl, jen najel o něco více (od data objednání) než měl a vyjma upozornění, že to mám dodržovat to bylo v pohodě. Takže na tvém místě bych to nejdříve zkusil tam a pak teprvé ostatní. Přeci jen, oni tam budou mít nejlepší mechaniky, protože dělají jenom to.
ted

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 24 čer 2024, 11:01


Zpět na Technické problémy s čínskými skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků