Yamaha X-max 250 - koupě - na co dát pozor?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Yamaha X-max 250 - koupě - na co dát pozor?

Příspěvekod novotnj7 » 11 dub 2013, 16:52

Potřeboval bych trochu poradit. Jsem skůtrista, mám kymco super 8 4t, měl jsem před pár lety dilema, udělat si papíry na velkou a pořídit většího skůtra nebo koupit 50, nakonec jsem koupil 50 a je to málo, na jízdu do práce to stačí cca 4km, ale jak chyi vyrazit někam dál tak to neutíká :D , nikdo jinej na něm stejně nejezdí než já protože na ženskou je těžkej a nedají ho na stojan. Takže se zas rozmýšlím co koupit. Líbí se mi hodna PCX 125 a yamaha x max 250. Soused si koupil to PCX nechal mě svézt a moc se mi to líbilo, skůtr do 90 km zrychloval parádně, jel jsem jen párkrát kolem bloku. Ale nedávno přijel z projíždky a povídal že v 85 km na delší trati už si dělá skůtr co chce, navíc se mi trochu nelíbí ty hubený kolečka. Tak mě to zas malinko nasměrovalo na yamahu. PCX se použitej sežene stejně draze jako ta použitá yamaha protože je o ně velkej zájem a i nový je skoro je problém sehnat. Takže jsem se dnes přihlásil do autoškoly a chystám se co nejdříve koupit x-max 250 (něco přišetřit a prodat kymco) počítám kolem 50tis. Na co si mám dát pozor, jaký ročník (model) koupit. Moc tomu nerozumím, koukal jsem že jsou s karburátorem, ale že se dají sehnat i stříkačky - jaký to má plusy a mínusy, nebo jestli to je jedno a raději koukat v jakém je stavu. Kolik km má mít najeto, jestly ty co mají přez 30 tis už nemají dost. Jakou životnost má motor kolik ujede, případně co za servis na něm budu muset udělat. Koukal jsem že se dají sehnat ty 250 i rok 2007, ale asi to bude všechno dovoz itálie a země mimo čr, mám pocit že z Itálie to asi nebude nejlepší.

Pokud by někdo měl pěkný zachovalí, nejlépe jižní čechy (není to podmínka). Chtěl ho tak za 2 až 3 měsíce prodat, tak mi taky napište můžem se domluvit.

Případně kdyby někdo chtěl tak za 2 měsíce pořídit Kymco super 8 4t obsah 50 modro-žlutý, je v dobrém stavu, já na něm najel tak 2 tis a předchozí majitel taky tak 2 tis. Až to bude aktuální nafotím a podám inzerát.

Dík za odpověď.

Příspěvek byl přesunut podle pravidla č. 6 - Je ve vašem zájmu vybrat správnou sekci pro zadání svého příspěvku. Nesprávně umístěné příspěvky budou přesunuty.
Uživatelský avatar
novotnj7

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 24 črc 2010, 17:44
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha X-max 250 rok 2011
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 250 - koupě - na co dát pozor?

Příspěvekod Blight28 » 11 dub 2013, 19:27

Já před rokem a půl taky řešil jestli dělat papíra na velkou a nakonec je mám. Zrovna tak jsem řešil, jestli koupit PCX a i když je to skvělý stroj za super peníze, jsem rád, že jsem to neudělal. (Na letošní výstavě jsem si ho zkoušel a jednoduše je mi malý.) Pak jsem objevil ve 2:00 inzerát na X maxe a ráno v 9:00 už jsem si pro něj šel. Mám za sebou loni první sezonu a jsem naprosto spokojený. Můj Max je 250, ročník 2006 a když jsem ho kupoval měl jen 1 800km. Je to ještě karbec, stříkačky jsou myslím až od 2008. Spotřeba je, protože jsem hroch a protože od semaforu dávám plnej plyn 3,8L. Jedno malý mínus je absence olejového filtru a tudíž výměna oleje každých 3 000km. Ale je to jen 1 200ml, takže žádná trága. Takže investice u mě za sezonu 3x výměna oleje a protože jsem smolař, tak 1x zadní pneu, které jsem píchl asi po 500km :D Btw vzhledem k tomu že jsou tu i tací co mají najeto přes 100 000 km na jednom skutru, tak 30 000 neni zase tolik :lol: ale bazaristi dost lžou...
NEZÁLEŽÍ NA ČEM JEZDÍŠ, HLAVNĚ KDYŽ JEDEŠ,UŽÍVÁŠ SI A MÁŠ Z TOHO RADOST
X-Max 250 2006 - 41170 km,39370 km já; prodáno
Uživatelský avatar
Blight28

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 05 úno 2012, 15:36
Bydliště: Praha 6 Bubeneč 607 273 454
Skútr / moto: Honda Integra 750 2019

Re: Yamaha X-max 250 - koupě - na co dát pozor?

Příspěvekod Romanisevic » 11 dub 2013, 19:41

To novotnj7. Tak ja ti odorucam si precitat toto vlakno cele viewtopic.php?f=4&t=809 a urcite budes mat jasno. Ja som mal x-max 250 2008 a bol super az na jednu vec co mne vadila a koli comu som ho aj predal a to bolo ze pri 1000km najazdenich sa prejavil ten kovovy zvuk z prednej vidlice co sa urcite docitas tu viewtopic.php?f=4&t=3065 Minuli rok som kupil new x-max a na nom mam najazdene 3000km vsetko super. Urcite si sa dobre rozhodol ze kupujes x-max 250 oproti pcx 120 alebo 150 ale je to vec vkusu aj ked si myslim ze x-max je taky dospelejsi skuter. Prajem stastnu ruku pri kupe a nekupuj hr hr ale pockaj a urcite najdes ten spravny. Vela stastia a daj info ako si dopadol.
Bolo - Adly Jet 50 8000km. Peugeot Speedfighter 50 10000km. Gilera Runner 50 2500km. Yamaha x-max 250 2008 Bielo-cierna farba. Nova Yamaha x-max 250 2012 bielo-cierna farba :-)
Uživatelský avatar
Romanisevic

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 111
Registrován: 30 črc 2011, 14:47
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: yamaha x-max 250 2012
Tuning / úpravy: turisticke plexi yamaha a bocne rozsirenie tiez yamaha


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků