Yamaha Majesty 125 - koupě

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: koupě yamaha majesty 125 prosim poradte nevim si rady

Příspěvekod ronin10 » 16 dub 2012, 20:14

ezachyl píše:Přátelé, omlouvám se!

Protože jsem na tom brzdy nikdy osobně nedělal (jen servis), neřešil jsem jaké jsou. :roll:

Zcela jistě je to tak! Vzadu je bubnová! Popletl jsem to! Nicméně brzdí i tak super!

PS: Děkuju za upozornění. :wink:


nekde jsem cetl ze opravdu ma 2 kotoučovy brzdy ale nevzpominam si na rok vyroby ,mozna je to kec nevim pac sem prohlizel hodne fotek a kotoučovku sem na zadnim nevidel,osobne si myslim ze kotouc ve predu je na prt teda aspon ja jak na motorce tak na kole sem vzdy pouzival zadni predni byla i bubnova o hubu a natoz kotoucova nonevím no
:| spis sem ji bral jako okrasu vzdy,ale treba to nekomu vyhovuje nebo v tom nasel to kouzlo praktičnosti ktery sem ja hledal marně
Uživatelský avatar
ronin10

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 11:42
Bydliště: Prostějov
Skútr / moto: YAMAHA Majesty 125

Re: koupě yamaha majesty 125 prosim poradte nevim si rady

Příspěvekod ezachyl » 16 dub 2012, 20:31

Myslím, že si přední brzdu oblíbíš! 8)

Přeji šťastnou ruku při výběru!
ezachyl: Honda Silver Wing 600 prodaná Obrázek Yamaha Majesty 125 - prodaná
Uživatelský avatar
ezachyl

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 243
Registrován: 06 zář 2011, 16:21
Bydliště: Provodín
Skútr / moto: Honda Transalp XL600V

Re: koupě yamaha majesty 125 prosim poradte nevim si rady

Příspěvekod oldik » 16 dub 2012, 20:33

Ne někomu, téměř každému. Nevím kolik motorkářů brzdí výhradně zadkem, moc toho totiž neubrzdíš. Proč myslím, že když už má moto kotouč, tak vepředu. Když už bys chtěl šetřit na brzdách tak zadek, předek neoprcáš, ten musí fachat za 1.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: koupě yamaha majesty 125 prosim poradte nevim si rady

Příspěvekod Curtiss » 17 dub 2012, 16:19

Majesty 125 má vzadu skutečně kotoučovou brzdu, ale až o r.v. tuším 1999, nebo 2000, nevím přesně. Jinak na i já brzdím z 90% přední brzdou, zadek využívám jen při intenzivnějším brždění jako výpomoc. Vyjímka je Goldwing, kde brzdím zase naopak nožní brzdou, ale ta má duální brzdy, čili brzdí na nohu jak zadek, tak předek a přední brzdu opět využívám k posílení brzdného účinku v případě potřeby. Ono přeci jen ubrzdit skoro 4 metráky jen předkem by asi nebylo to pravé :D
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: koupě yamaha majesty 125 prosim poradte nevim si rady

Příspěvekod ronin10 » 17 dub 2012, 17:09

Curtiss píše:Majesty 125 má vzadu skutečně kotoučovou brzdu, ale až o r.v. tuším 1999, nebo 2000, nevím přesně. Jinak na i já brzdím z 90% přední brzdou, zadek využívám jen při intenzivnějším brždění jako výpomoc. Vyjímka je Goldwing, kde brzdím zase naopak nožní brzdou, ale ta má duální brzdy, čili brzdí na nohu jak zadek, tak předek a přední brzdu opět využívám k posílení brzdného účinku v případě potřeby. Ono přeci jen ubrzdit skoro 4 metráky jen předkem by asi nebylo to pravé :D


jn to mas recht takovej kolos to by asi nevyslo :) jn mate pravdu chlapi,ale stejne si myslim ze na 50ccm je to zcela zbytecna vec pri rychlosti 60km/h ono zas z druhe stranky sem nemel nikdy nic vyššího než 50ccm tak asi proto sem to povazoval za zbytecnost verim uz ze na silnejsi kubature to bude jiný kafé 8)
Uživatelský avatar
ronin10

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 56
Registrován: 14 dub 2012, 11:42
Bydliště: Prostějov
Skútr / moto: YAMAHA Majesty 125

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron