JM Star 150 - je to úplná blbost kupovat?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod aXn » 15 bře 2013, 11:08

sollik píše:Mě by jen zajímalo, kolik z vás kteří tu čínu tak haníte ji skutečně mělo? Nebo alespoň někdo známý? Nějaké hmatatelné věrohodné zkušenosti? Nechci se tímto nikoho dotknout ani se čínských skutru zastávat, ale příjde mi, že se tu papouškujou řeči typu "jedna paní povídala" ... :D

Presne tak a take by me zajimali nake statistiky - jako: kolik se v CZ proda cinskych skutru a kolik znich jsou totalni zmetci? Cinanu se VUBEC nezastavam, vim ze to jsou hajzlove ale by to zajimave. Kolik procent na nich jezdi v CZ, kolik procent jsou snimi spokejeni, jake maji vetsinou vady atd. To nikdy nikdo neudelal? :)

Mimochodem, ostatni "zname" znacky maji urcite taky nake problemy. Znami mel Peugota a nadaval na nej taky.

Kdyz to tady posloucham a vypliva ze cinske skutry jsou uplne sr****, ale design je celkem bezva, tak muze mit naka firma dobry kseft. At pritahne vagon skutru bez motoru a da do nich sve motory z CZ nebo je objednat z Japonska nebo od Korejcu a prodavat je pod svoji znackou.... Bylo by vyhrano.
Hezky vzhled. Dobry motor 125,150cc. Zaruka. Nahradni dily, Servis, Prodej, Profit.

Made in Ceske kralovsti :)
Co?
Naposledy upravil KYBLOS dne 09 bře 2014, 10:05, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
aXn

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 14 bře 2013, 12:25
Skútr / moto: JM Star 150

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod Losky » 15 bře 2013, 11:27

měl jsem čtyřkolu Smc Jumbo 300, nová stála asi 120tis. Je to sice lepší Taiwan, zde do ČR dováží firma Journeyman a nechápu, co je na tom tak drahého. Ložiska, brzdy, kabeláž, vše život jepičí. A to patří mezi ty lepší stroje. Pořád se hýbala zadní osa atd. Znám pár lidí, co si koupili levnější číny a jezdilo to, ale nejdřív člověk musel polovinu dílů vyměnit za jiné. Zvláště ložiska, řetězy, těsnění atd. Hlavně plno věcí se muselo vymyslet, aby to vůbec fungovalo. Pak jsem to prodal, koupil ojetého Bandita a vůbec jsem nechápal, že za 55tis má člověk něco, co dobře vypadá, perfektně funguje a jezdí jak hov.... a hlavně když člověk slyšel nastartováný motor taiwan 300 a japan 600, úplně jiná liga.
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 11:01, celkově upraveno 1
Škoda Octavia III 1.4 TSi, Elegance Plus
Suzuki DL 650 V-Strom K7
Uživatelský avatar
Losky

750+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 900
Registrován: 11 led 2013, 19:31
Bydliště: Mladá Boleslav
Skútr / moto: Suzuki DL 650 V-Strom K7

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod MilosVee » 15 bře 2013, 11:28

aXn: Tak můžeš začít s těma statistikama.Já jsem naprosto přesvědčen, že ty statistiky nejsou nikde kvůli tomu, že těch různých čínských značek a závad na nichje tolik, že se to nedá ani spočítat.
Já čínu měl, a jak jsem psal nějaké ty závady byly, např. ještě dodám, že: Upadl hlavní stojan, přestal fungovat palivoměr, po jeho opravě odešel hned přerušovač blinkrů, karburátor nešel seřídit,ze skůtru neustále někde tekl benzín, povolovaly se šrouby, pokud jsi je zavčas neutáhl (každých 30km) ztratil jsi je po cestě, svíčka se musela měnit každých 100km,pořád se povolovali zrcátka, takže v nich nebylo vůbec nic vidět, a daší a další drobné závady, jo a zmínil jsem se o plastových pneu?
Prostě za mě nikdy víc,ať se na mě nikdo nezlobí, ale nedojet na funglovce ani z obchodu domů, to už je silný kafe, nemyslíš?Zkrátka najeto 3000km, a šlo to z domu svinským krokem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teď mám značku, a ani jednu z uvedených věcí jsem nikdy ani náznakem neřešil, a to má skútr najeto několikanásobně víc, samozřejmě se může něco klidně vys.rat, je to jen stroj, ale ta pravděpodobnost je MNOHONÁSOBNĚ menší,a vzhledem k tomu, že v sezoně jezdím na skútru do práce, potřebuju, aby to bylo spolehlivý.
Kdybych jezdil na číně, tak už mě dávno vykopli za velmi časté pozdní příchody.
Babetta 210-najeto 500km-prodáno
MP Korado Via 50 2T-najeto 3000km-prodáno.
Piaggio X9 500 EVO ´06-najeto 14 000km-prodáno

Nyní SUZUKI DL 650 V-STROM


Objem ničím nenahradíš (zvlášť ne tuzingem:-))
Uživatelský avatar
MilosVee

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 584
Registrován: 31 kvě 2010, 21:05
Bydliště: Třebíč-venkov
Skútr / moto: Yamaha FZ6 FAZER

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod skywalker.l » 15 bře 2013, 11:30

Řekl bych, že téměř všechny čínské skútry jsou totální zmetci. A to se jich taky nechci zastávat :-) Kdybych byl naprosto objektivní, vynechám v předchozí větě slovo téměř...
Uživatelský avatar
skywalker.l

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 270
Registrován: 18 dub 2008, 19:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki AP50, Yamaha Majesty 125, Yamaha Nightmax
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, LeoVince 4Road

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod janon » 15 bře 2013, 11:36

aXn: Podivej se na to jednoduse, kdyby ty vyrobky byly kvalitni, tak se cinske znacky pohybuji ve statistikach prodeju na prvnich peti mistech a to se zatim nedeje a dlouho nebude dit. Nepopiram, ze znackovy skutr nemuze mit zavadu, ale jen pro predstavivost ma Majesty 400, kterou jsem koupil pred sedmi lety novou, mela za 120 000 km (slovy stodvacet tisic kilometru) Tyto zavady...

1. nefunkcni snimac rychlosti (55 000 km)
2. netesne gufero na klikove hrideli (60 000 km)
3. praskla zarovka parkovacek a hlavniho svetla (70 000 km)
4. vymena spatneho loziska v prednim kole (92 000 km)
5. netesne gufero v zadnim prevodu a vymena spatych lozisek a vsech gufer v zadnim prevodu (105 000 km)

Ted si to porovnej s tim, jake vsechny zavady zvladnou ciny napr. za obdobii prvnich 10 000 km (Ted nevim jestli jsem to neprehnal) s temi km :mrgreen: ). Pokud nevidis ten rozdil, tak si klidne kup cinu a "uzivej" si to. :wink:

Kvalitni a spolehlivy stroj dela celek, ne motor! K cemu ti bude kvalitni motor, kdyz ti neustale budou praskat plasty, povolovat se srouby, odchazet tachometry, atd. Vyrobek, at uz jakykoliv, kupuju k ucelu, ke kteremu byl primarne zkonstruovan, v pripade skutra je ucel hlavne jezdeni a ne bastleni, dotahovani a vymena vseho stale dokola... Zalezi, co od toho v prvni rade chces? Jestli jezdit, tak cinu nikdy, jestli to chces jako tezitko a vyzdobu do garaze, tak to je presne to co potrebujes.
Naposledy upravil janon dne 15 bře 2013, 14:00, celkově upraveno 1
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod wochomurka » 15 bře 2013, 12:31

Dost lidí si tady jako prvního skútra koupil čínu a nabili si hubu, včetně mě. A věřím, že drtivá většina už neudělá tu chybu, že by si ji koupila znova. Je to taková skútrová evoluce. Je na nás, abychom od těch zmetků uchránili potencionální zájemce.

Za mě komentář jednoho nejmenováného člověka po zkušenosti s čínou:
"Naprosto otřesná zkušenost s naprosto otřesným strojem vyrobeným v otřesné fabrice za otřesných podmínek z otřesného materiálu, otřesně levýma rukama!!! Stroj hodný velkého muže s oběma rukama levýma a rudou hvězdou místo mozku."

Jinak jsem před lety koupil totální kosmetiku s motorem v parádním stavu. Vespu ET4 125 za 12000kč s italskejma dokladama. Takže značkovka kosmetika se za tuto částku koupit dá.
Naposledy upravil wochomurka dne 15 bře 2013, 13:15, celkově upraveno 1
BMW R45 45000km (celkem 98000km)
Suzuki DR 350 28000km (celkem 35000km)
antikrist Yuki Speedy 50 - 4500km
Gilera Runner SP 50 v hustým tuzingu - 4900km
lesní víla Vespa ET4 125 - 14800km (celkem 30800km)
Piaggio Beverly 500 - 11000km (celkem 39000km)
Uživatelský avatar
wochomurka

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 547
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Republika Březhrad
Skútr / moto: Beverlyna 500
Tuning / úpravy: Origo boční kufry, nějaký cetky a tlumiče od Malossi

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod klif » 15 bře 2013, 12:36

Tak sme zas pri starej a dobre osvedčenej klasike nielen tohto fóra - čína versus značka. Od značkárov ani iné recenzie ako doteraz čítaš nemúžeš čakať, je to už obohraté klišé tohto fóra, keď sa nejaký člen spýta na názor na kúpu číňana. Odrazil by som sa od sumy za tento skútrik (12000 Kč) roku výroby a Tvojej požiadavke "Jen bych si pral aby to jezdilo bez velkych oprav a mohl si nekam vyjet a netlacit nazpatek domu." :? Suma je primeraná alebo mierne vyššia ako je priemer, čo Ti "čiastočne" môže napovedať či sa jedná o šunt a teda majiteľ sa ho chce za každú cenu zbaviť alebo sa jedná o relativne dobre jazdiace vozítko. V každom prípade a u číňanov zvlášť je potrebné sa trocha zahrať na detektíva a zistiť históru strojku, nielen od majiteľa ale aj od bližšieho okolia.
Aj také poznámky starej pani čo býva pod majiteľom typu " Však on tam každú nedeľu niečo na tom spravuje" Ti už vytvorí obzor, čo to je za kus. Obecne vždy platilo a budú platiť Murphyho zákony, že medzi šmejdami sa nájdu aj dobré kusy a ale aj platí to i opačne medzi dobrými kusmi sa nájdu šmejdy. Pri kúpe číňana by si mal byť aspoň priemerne technicky zručný a výber zveriť niekomu kto sa v tom vyzná. Na to na čo ho potrebuješ ako píšeš na mestské popojíždení čína úplne stačí. No ale je zas pravda, že aká čína. :idea: :wink:
Yuki new speedy s kufríkom AT moto
Uživatelský avatar
klif

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 236
Registrován: 14 zář 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen
Skútr / moto: Yuki New Speedy
Tuning / úpravy: Kontra Malosi biela, 5g valčeky,tvrdšie pružinky

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod sollik » 15 bře 2013, 13:13

skywalker.l píše:Řekl bych, že téměř všechny čínské skútry jsou totální zmetci. A to se jich taky nechci zastávat :-) Kdybych byl naprosto objektivní, vynechám v předchozí větě slovo téměř...

A tvá osobní zkušenost s čínským skutrem ?
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod josuk » 15 bře 2013, 13:14

Je fakt, že pojem „Čínský..“ je široký. Zjednodušeně řečeno, jako „čínský skútr“ (noname) se v ČR prodává skútr, za který žádná renomovanější firma nechce nést zodpovědnost. Jinak řada věcí vyrobených v číně má kvalitu dobrou, ale pak to není zalevno. Určitě bych nebránil nikomu koupit sobě co uzná za vhodné, ale doporučuju např. jen zkoušku šroubovákem – vyšroubovat a znovu zašroubovat jeden šroubek – orientačně kouknout jestli se nedeformuje závit, hlavička a jestli to jde zpátky zašroubovat původním momentem.. To imho napoví dost. A podle toho se rozhodnout.. ;-) Něco málo o JMStar se píše tady: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=32493
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1417
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod TUNER » 15 bře 2013, 13:20

klif - Měl by jsi si uvědomit,že spousta těch "značkárov" jak sama popisuje přešla právě z číny na značku a proto s klidnym svědomím může porovnat a doporučit to lepší.....z jakého značkového skútra jsi přešel ty na svou yukinu ?

josuk - nikdo tady nikomu v ničem nebrání a ani to přes internet dost dobře nejde )) Tady jen lidi dávají svoje zkušenosti a snaží se ušetřit někoho,kdo tomu očividně nerozumí......rozhodnutí je vždycky na kupujícim.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod bobe » 15 bře 2013, 13:25

Taky přidám kousek rozumu :-)
Skútr z Číny který se dováží do EU není na tom tak zle.
Problém velice často nastává až tady u nás při kompletaci.
Nedotažené šroubky jsou jen jedna z nejčastěji se projevujících závad, horší je když už nejsou pořádně nasazeny konektory a pak to nesvítí, nejede, nedobíjí nebo se přehřívá.
Další problém je často nepřítomný palivový filtr. Nemusím se snad ani rozepisovat co to znamená při dnešních, vysoce kvalitních pohonných hmot :-(
Pokud si nový majitel nového skútru z Číny komplet zkontroluje koupený výrobek, nemusí se bát že by ho tento dopravní prostředek někde nechal.
Nakonec, když se pozorně podíváte na proplétající se skútry v hlavním městě, zjistíte že většina z nich je made in China.
Takže, koupit či nekoupit? Já píšu že za ty peníze ano ale jedině pokud jsem zdatný v technice a dokážu si zkontrolovat
vše potřebné sám.
Nedávno jsem četl nějaký článek na Yuky 250 Arrow. Majitel taky nespokojen a taky z důvodů povolených součástek.
Po té co to sám zkontroloval a podotahoval si vesele jezdí bez nejmenších vad.
Dopsal jsem howgh :-)
bobe

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 173
Registrován: 21 pro 2012, 21:55
Skútr / moto: Majesty 250, Yuki Arrow 250, Piaggio X9 500

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod Vratas » 15 bře 2013, 13:45

Téma se nám rozvinulo v další aspekt, kterým je technická zdatnost uživatele. Nevím jak ostatní, ale já osobně bych si nekoupil takový stroj, abych neustále dokola rozvíjel a osvěžoval prvky technické zdatnosti v podobě neustálé kontroly, odlaďování, úprav či oprav. Nezahrnujme běžnou údržbu dle pokynů výrobce - pro normálního člověka je to snad samozřejmost.

Vemte také v úvahu, že stroj bude užívat člověk, který je rád, že ví, kde se leje benzin, olej a kam se strká klíček. Nikdo nemůže chtít po lidech, aby byli takto technicky zdatní, protože bude potřeba neustále něco takového dělat.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod janon » 15 bře 2013, 13:56

bobe píše:...Pokud si nový majitel nového skútru z Číny komplet zkontroluje koupený výrobek...

Promin, ale prave proto si kupuji novy vyrobek abych mohl jezdit a ne abych musel delat rozborku, zborku a vsechno zkontrolovat. :mrgreen: Je videt, ze kazdy ma jine pozadavky... :wink:
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod klif » 15 bře 2013, 14:13

No jasne TUNERE, ale všetci komentujúci značkári majú s čínskymi skútrami "LEN" negatívne skúsenosti, už som to písal viac krát, všetko je otázka priorít a využitia potenciálu danej mašiny. Sú tu ľudia ktorí na kúpu rožkov za rohom svojho baráku si obstarajú vytunenú Gileru so spotrebou 5l, odpich na zadnom kolese ale majú pocit, že sa potrebujú prerdviesť na kvalitnom značkovom skútri, odvezie sa 500 m a ohúri okolie, budiž keď to potrebujú ku šťastiu aj to je cesta.
Na to, na čo ho potrebujem ja mi čína bohate stačí a hlavne že sa mi nes..... A to ho už stihol synátor oplieskať o asfalt a ono potvora stále ide.Už by sa mi aj mohla začať kaziť :mrgreen: , veď už mám nabehaných skoro 4000km a to už dobrá polovica diskutujúcich mala také závady, že to už chceli hádzať zo skaly) :mrgreen: :mrgreen: . No a a na Tvoju poslednú otázku odpovedám - zo značkového skútra na neznačkový som neprešiel. Prešiel som iba z nového značkového motocyklu JAWA 350 Bizon a nového značkového motocyklu ČZ 175 na nový neznačkový skúter Yuki New speedy. A bola to teda sakra zmena, môžeš tri krát hádať v prospech čoho :lol: :lol: . To si už "iste" pretekal na "okruhoch" kým som sa ja po lesoch preháňal na značkovom motocykli Jawa 350 bizon. :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 bře 2013, 00:20, celkově upraveno 1
Yuki new speedy s kufríkom AT moto
Uživatelský avatar
klif

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 236
Registrován: 14 zář 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen
Skútr / moto: Yuki New Speedy
Tuning / úpravy: Kontra Malosi biela, 5g valčeky,tvrdšie pružinky

Re: JM Star 150 - je to uplna blbost kupovat?

Příspěvekod bobe » 15 bře 2013, 14:41

janon píše:
bobe píše:...Pokud si nový majitel nového skútru z Číny komplet zkontroluje koupený výrobek...


Promin, ale prave proto si kupuji novy vyrobek abych mohl jezdit a ne abych musel delat rozborku, zborku a vsechno zkontrolovat. :mrgreen: Je videt, ze kazdy ma jine pozadavky... :wink:

Já psal o prvotní a důkladné kontrole stroje který pak dobře slouží již jenom při běžné údržbě.
Vím že pokud si koupím značkový stroj pak x 1000km jenom jezdím, ovšem cena 70000,- nebo 130000 za objem 250ccm je sakra rozdíl. V dnešní době nedostatků financí je si myslím levnější se ledacos naučit.
Nevychvaluji stroje z Číny, jen píšu že to není taková hrůza jak to tady člověk čte.
bobe

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 173
Registrován: 21 pro 2012, 21:55
Skútr / moto: Majesty 250, Yuki Arrow 250, Piaggio X9 500

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron