Horúci výlet Písek

Srazy a vyjíždky organizované na poslední chvíli

Horúci výlet Písek

Příspěvekod forester » 10 črc 2024, 19:34

Bol to plán ako si občerstviť stretnutia z PCX srazov a zvolať už iba skalných a torzo nadšencov. Lenže je iná doba a každý má toho naloženého dosť a to či už v práci alebo v rodine. Tak aspoň Miro satanachist a ja sme vyrazili do Písku na chatu Živec z dvoma nocami a raňajkami. Zajtra možno dorazí aj Milan Elem ale už nie na moto ale autom.

My zajtra spravíme poznávací výjazd asi 100 km po zaujímavostiach tohoto regiónu.

Dnes iba relax a prechádzka po okolí z návštevou blízkej rozhladni.
Včerajšia teplota sa blížila už aj k saunovej +36 a tu je príjemných iba +27

Obrázek

Pštros Karel stráži na miesto vlčáka
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Skútre máme luxusne v garáži
Obrázek


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

-- 11 črc 2024, 15:53 --

Dnes po raňajkách sme vyrazili podla itineráru obec: Putim (Švejk) - Sudoměř (památnik bitvy u Sudoméře) - Malenice (cintorín známich osobností) - Husinec ( rodný dom Jána Husa a múzeum) - obed - Kratochvíle - Protivín a domov (Písek)

Teplota ráno príjemných +21 v lesnatej oblasti, neskor +26-27. Jeden čierny mrak zvlhol cesty ale pod stromami sucho. My sme sa v tom čase nachádzali na obede.

Pekný kraj Jižní Čechy, malé kopčeky lesné cestičky. Nabehaných niečo cez 100 km. Posledú zastávku sme museli vynechať lebo krokodiliu farmu nám o 16 h zavreli.

Zajtra po raňajkách domov do vyhne.

Tak zase niekedy a možno už na Českej Kanade :D

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 669
Příspěvky: 5542
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Horúci výlet Písek

Příspěvekod forester » 12 črc 2024, 18:53

"Už sme doma z výletu, nezmokli sme už sme tu" :D

Bolo to síce o fous ale mali sme šťastie lebo prvú aj druhú noc boli prehánky a blízkalo sa jedna radosť. Dnes ráno už to vyzeralo na nepremoky ale zbytočne sme sa pschycky pripravovali na cestu domov v tom igelite. Po raňajkách sme pobalili a o 10 h štartovali už za slnkom zeliatej krajine. Boli ešte mokré cesty ale keď sme sa striasli lesnej cesty za Pískom už bolo sucho. Zase príjemných +26 a aj keď fúkalo a vietor nás fackoval raz z lava a potom s prava asi aby sme nezaspali sme z dvomi zasávkami dorazili do Břeclavi. Za Znojmom už zase začali vyhne +35 a horúci južný vietor. Břeclav zasekaná autami v piatočnom víkendovom zhone. Ja som udrel smer Bratislava po dilanici a Miro valil do Bojkovic po okreskách

Nedá mi aby som nespomenul a neporovnal naše cesty a české. Všetko krásne označené, v každej dedine blikače ráchlosti ale keď nie vyložene rozbité tak poflakované a niekde až na hranici bezpečnej jazdy. Ja viem treba prispôsobiť rýchlosť aj to bolo na značkach jasne napísane z max. rýchlosťou a dodatkom vyjazdené kolaje. Je júl a pol rok od zimy ubehol toto je ako všetko, čaká sa na čo?

Ďalej bicykle, odrážadlá a kolobebežky. Luďom naozaj jeblo, po okreskách kde sa dve autá sotva vyhnú si to serú dve dámy na tých smiešnych bicykloch z velkým predným kolesom. Nevládzu a tlačia proti vetru a do kopca, unikát. Autá brzdia, niektorý ich lížu a ja sa čudujem či majú v hlave nasrané. Je to nový adrenalinový šport alebo majú dobré živozné poistky? Zase sagani ďalšia kapitola, áno oni si držia stopu aj sú pri kraji ale prečo musia vykecávať za jazdy. Jazdím aj ja bicyklom ale na toto by som nemal žalúdok aj keď som ostrielaný a vetrami ošlahaný týpek.

No a prúser, nemali v reštike nič s knedlami asi si ich musím kúpiť v Kauflande :mrgreen:

Ale som rád že ma Miro nakopol a vytiahol na tento poznavací dvojdňový výlet. Jeho PCX jazdí ako drak a niekedy som mal čo robiť aby som mu stíhal.

Díky Miro.

Nabehaných 790 km zo spotrebou 3,2 L
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 669
Příspěvky: 5542
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350


Zpět na Na poslední chvíli...

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník