Honda adv 350

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 25 čer 2024, 21:22

určite každý kto kupuje akúkoľvek motorku a dopredu vie že mu bude slabá nech si to rozmyslí a rovno kupuje niečo silnejšie. Variatory a výfuky to podľa mňa neporiešia.
Ja síce výfuk vymenený za Akrapa mám, ale to len preto, lebo som ho kúpil za smiešnu cenu a originál mi hrdzavel (dosť sklamanie po tejto stránke pre mňa).
No a čo sa týka nejakého pocitového výkonu, tak to veľmi necítim. Jediné, čo je zreteľné, že ked pridám na stojane plyn, tak ako keby ľahšie to ide do frekvencie, ako keby sa menej bil výfuk s piestom. Možno že je skrátka priechodnejší.
Osobne mi výkonovo ADVčka stačí. Fakt nemám pocit, že potrebujem jazdiť rýchlejšie, takto nemám nejaké krízovky z nedobrzdenia. A čo sa týka odpichov z miesta, tak tieto 350ky sú presne v tom stave, že pri plnom plyne z miesta to akurát nechce hrabať, ani dvíhať. Ale vystrelí tak, že ak ti chce silnejšia mašina odísť, tak už musí chlapec motor vytočiť a na spojku sa riadne sústrediť. Inak potom vyzerá jak blázen. Strednoobjemový skúter človek zatočí heftom, vypáli z miesta a ako blázen nepôsobí, hoci autá sú v späťákoch okamžite maličké.
Variator som zatiaľ neriešil, a myslím že ani nebudem.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 556
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, výfuk Akrapovič v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod smates » 25 čer 2024, 23:13

Tak ADV se mi libi a neni jeste tak velky a tezky jako vetsi obsahy.Kupoval bych ojety.S tema upravama to proste tak mam,upravuju vse co se mi dostane do ruky.Uz jsem mel nekolik skutru a vzdy vymena variatoru byla k lepsimu.K tomu vyfuku jsou i jiny znacky nez predrazenej Akrapovic.Zrovna se mi tu vali jeden Ital GPR.

-- 25. 6. 2024 22:22 --

Jeste k tomu zrychleni podle mereni na YT ma z 0 na 100km/h za 9,02 coz mi prijde dost line.S obyc Golfem to mam za 9,9 a trhac to neni.S tim startem ze svetel kdyz to ma nejaka 600ccm za 5s tak s ni prece nejde souperit.Ted mam poladenou 125ku a tak jsem na svetlech prvni.
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 219
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 26 čer 2024, 10:22

Myslím, že pokiaľ ide o štart zo svetiel , tak hodnoty zrýchlenia z nula na sto nejakú rolu nehrajú.
Ale čísla z 0 na 50 ( dobre, na 70 :)) sú tie, ktoré sú pri tom dôležité. A tam je silná stránka skútrov ( dokonca aj 125kových). Skrátka si odvrníme, bežné autá nemajú šancu a silnejšie autá aj motorky sa musia sústrediť aby to dali rovnako , alebo lepšie. A počujú už taký čas všetci naokolo, že na tej križovatke "športujú" ( adekvátne k tomu stúpa ťukanie si na čelo všetkých v dohľade).
Skuter 300+ so svojím výkonom a hmotnosťou ( cca 30 koní a 180 kg) na zadné nejde ani náhodou a hrabať sa nesnaží tiež. Ale akonáhle je pod kolesom trochu bielej farby ,alebo kamienkov , tak to ESP zapína hneď. Preto si myslím, že ten štart z miesta na tú mestskú rýchlosť má vyladený dokonale. Trochu silnejšie a už ten prenos na koleso musíš strážiť, takže pár tých koníkov navyše skrotiť a tým pádom až tak dôležité nie sú.
Aj kamoši motorkári mi hovoria, že nechápu jak ten môj plasťák z miesta vystrelí. Ale veľa robí aj to , že na motorke asi na červenej so zaradenou jednotkou a stlačenou spojkou nečakám. A často kým sa motorkár spamätá a kopne to tam dole, skutrista vrkne plynom a je preč.
K predraženosti Akrapa. Ako je to fakt výrobok trochu inej kvality. Ako originál určite, ako iné laďáky neviem , ale mal som v ruke jeho a Arow. Tie karbónové a titánové časti sú niekde celkom inde( teda neviem , z čoho robia Arow). A hlavne, ten bol tak hlučný, že sa človek v rámci zachovania dobrých susedských vzťahov boji chodiť po tme domov. No a ja sa chystám aj na Glosklocker, Rakúšan by ma hneď aj s naštartovaným výfukom dali dolu z cesty a zavreli do CPR aspoň na jednu noc. Akrap mám pocit, že je snáď tichš jak origo.
Jeden typek , čo sa tomu venuje mi hovoril , že nech si všimnem, o koľko neskôr príde po uvedení nového modelu motorky na trh Akrapovič s výfukom na ňu. Cca pol roka po ostatných. Vraj preto , že niektorí konkurenti odmerajú rozteč a dĺžku zvodu, koľko odtiaľ sú úchyty výfuku, bafnu medzi to kus rúry so svojim nápisom a výfuk hotový. Akrap vraj testuje a dolaďuje konkrétny výfuk na konkrétnu motorku.
Myslím že sa stačí pozrieť po parkoviskách. Každý model motorky s Akrapom má už aj od tvaru a dizajnu inú vec vedľa kolesa. Takže sa tomu asi aj dosť venujú a tam bude to predraženie (okrem použitých materialov. Ja som stratil jednu ich ozdobnú skrutku, nechcem jazdiť so škaredými čiernymi hlavičkami na kľúč číslo 14, tak tá jedna titánovka stála prosím pekne 12 euro slovenských.
No ale aby som tu nevyznel ako nejaký prehnaný fanda, pripadne dealer Akrapoviča. Stojí to neskutočnú raketu, ktorý by som v žiadnom prípade nedal ( ani by som sa po tom nepozeral). Cez tisícku výfuk, okolo 120 karbonova krytka na koleno ( čo veľmi ľudia nekupuju , lebo vraj sa im páči ten do modra vypálený kov zvodu.
No ale ja som to kúpil komplet za 300. Neverím, že ktokoľvek z tu prítomných pánov majiteľov ADV by odolal. Hlavne keď cena nového plechoveho , oplastovaneho originálu stoji rovnako cez tisícku. To ako som ho mal zhrdzavený si vieš pozrieť asi o dve stránky do zadu v tomto vlakne.
A mimochodom , ten Arow som vedel mať za 200.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 556
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, výfuk Akrapovič v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod HANZTD » 26 čer 2024, 11:23

valsidalxam

o tom odjezdu ze světel se svojí nakoňovanou 86hp 86nm obludou něco vim , musim si dávat pozor na to co je podemnou aktualně za povrch av jakym je stavu :!: jinak to hned hrabe a ESP má žně :D

souhlasim s tou hranicí odjezdu z křižovatky 0 - 50+ km , víc nemá po městě smysl , s ohledem na bud zelenou vlnu , nebo jen další semafor 8)
každopádně cíleně tam ""vyhrávat"" nechci , ale ""NEprohrávám"" :twisted:

originál AKRAPA mam taky - protože 2válec do 90°V má nádhernej projev a navíc je dělanej přímo na SR\/ > (vytýkací řeči o hluku snesu :!: )
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

750+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 755
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod valsidalxam » 26 čer 2024, 12:17

Tak ja cielene odjazdy z križovatky tiež nehrotím. Ale som zvyknutý za to zabrať čo to dá (asi z PCXky :)
Lebo na 350ke to nie je ani nebezpečné pre mňa, ani poburujúce pre okolie. Obrazom, ani zvukom. A preto skrátka bežnej premávke uletím.

Ale další dôvod prečo za to vezmem čo to dá je fakt, že sa takmer vždy poprepletám cez zápchu až na predok stojacej kolony, často štýlom, že ak nechcem stáť kolesom na prechode , tak som tak trošku našikmo. Alebo ostávam stáť na čiare medzi dvoma rovnobežnými pruhmi na viacprúdovke.
No a vtedy tým chcem dať najavo niektorým zazerajúcim plechovkárom, že ich tým nijako neobmedzím,ani nezdržím. A že to celé skrátka nebolo samoúčelné a on kým sa pohne, tak ma už vpredu ani nevidí. A ak ma náhodou na dalších svetlách dobehne, tak už vidím na nich, že chápu, ako o nič nejde, že sa nepredbieham, že to len cestujem v paralelnom vesmíre rovnakým smerom.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 556
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, výfuk Akrapovič v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda adv 350

Příspěvekod berka » 26 čer 2024, 12:42

Téměř od začátku mám namontovaný variátor Polini Maxi Hi speed. Zrychlení se zlepšilo, maximální rychlost asi vůbec, ale teď už mi to nijak nepřijde. Možná kdybych tam vrátil zase ten původní variátor, tak bych poznal nějaký rozdíl ve zrychlení. Na proplétání ve městě je výkonu až dost, mimo město tak akorát, ale žádný dravec to není a na větší dálky tomu prostě chybí objem a výkon. Pořád je to jen skútr.
V kolonách jezdím vždy zásadně dopředu, nejezdím na motorce proto, abych stál někde vzadu, stejně tak při dojíždění na semaforu, pokud je tam více jak 2-3 auta, jedu dopředu. Ve velkých městech s tím nemají řidiči problém, ale v menších městech jsou občas nasra.. Jak říkám, jezdím takovým italským způsobem. Kam se skútr protáhne tam jedu a nečekám. Bohužel spousta českých řidičů si nikdy jízdu po Itálii nevyzkoušela, takže tomu nejsou moc nakloněni.
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 137
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Honda adv 350

Příspěvekod duky5 » 26 čer 2024, 16:29

valsidalxam píše:Tak ja cielene odjazdy z križovatky tiež nehrotím. Ale som zvyknutý za to zabrať čo to dá (asi z PCXky :)
Lebo na 350ke to nie je ani nebezpečné pre mňa, ani poburujúce pre okolie. Obrazom, ani zvukom. A preto skrátka bežnej premávke uletím.

Ale další dôvod prečo za to vezmem čo to dá je fakt, že sa takmer vždy poprepletám cez zápchu až na predok stojacej kolony, často štýlom, že ak nechcem stáť kolesom na prechode , tak som tak trošku našikmo. Alebo ostávam stáť na čiare medzi dvoma rovnobežnými pruhmi na viacprúdovke.
No a vtedy tým chcem dať najavo niektorým zazerajúcim plechovkárom, že ich tým nijako neobmedzím,ani nezdržím. A že to celé skrátka nebolo samoúčelné a on kým sa pohne, tak ma už vpredu ani nevidí. A ak ma náhodou na dalších svetlách dobehne, tak už vidím na nich, že chápu, ako o nič nejde, že sa nepredbieham, že to len cestujem v paralelnom vesmíre rovnakým smerom.
Jazdím rovnako, tento štýl mi vyhovuje, akurát potom spotreba je 4.0 a nie 3.5 keď idem kľudnejšie :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 108
Příspěvky: 1230
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Honda adv 350

Příspěvekod smates » 26 čer 2024, 20:19

Ok dekuji za odpovedi a objasneni.Ja stale vybiram,klidne bych koupil i Hondu NC750 s tou sekvencni prevodovkou ale je mi 52 a mam trochu problem s kloubama tak neprehodim nohu pres sedlo.Takze vybirem asi mezi X-Max 400,ADV350 a takova lahudka Honda Integra NC700.Chtel bych X-ADV750 ale to je mimo finance.
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 219
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 26 čer 2024, 21:09

Xmax400 proti adv350 nema zadnou vyhodu. Jen nevyhody. Od intervalu na servis. Pres hmotnost az po cokoli dalsiho :) jinak jedna xadv bude na prodej na podzim…
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1059
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod smates » 27 čer 2024, 00:36

Tak oni na prodej jsou ale za cenu kterou za to dat nechci.Proto ta Honda Integra.
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 219
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Honda adv 350

Příspěvekod Gandalf » 27 čer 2024, 09:18

Na Integře (pokud vím) mažeš/čistíš řetěz, což někomu nevadí, jiného občas irituje :-) A nejsem si jistý, jestli tehdejší "počáteční" verze DCT byly už přiměřeně vychytané z hlediska kultivovanosti řazení. Jinak ale zajímavý stroj.
Bylo: Jawa Babetta 210 (88-00) Kymco Downtown 125 (13) Piaggio X10 350 (14-16) Honda CTX 700 (17-19)
Aktuálně: Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf

1000+
 
Reputace: 82
Příspěvky: 1469
Registrován: 14 čer 2011, 16:01
Bydliště: Brno-venkov
Skútr / moto: Honda Forza 300

Re: Honda adv 350

Příspěvekod goes » 27 čer 2024, 09:26

to i na xadv... jako jo, je to prace navic no. holt 10 minut prace co 1000-1500 km. obesel bych se bez toho.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1059
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Honda adv 350

Příspěvekod aldav » 27 čer 2024, 21:13

Integra 700 DCT byla malá na kolena, její facelift 750 už byl na tom líp, ale převodovka měla jenom D a S. Na D se špatně jezdilo, stroj se často třepal od podřazeného motoru , S na tom bylo líp. Při dalším FL přidali asi dva S kvalty , ale nevím přesně jak to bylo a kdy přidali uživatelský kvalt a jestli vůbec. Raději jsem to prodal.Spotreba byla geniální, klidně i 3L/100 při kochajdě. Dnes X-ADV a Forzu 750 totálně zabili cenou.

Odesláno z Fold5
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 642
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/45.000 km, ADV 350/2022/18.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Honda adv 350

Příspěvekod smates » 30 čer 2024, 16:47

Ano o ty Integre uz jsem to zjistil ze koukat jen na rok 2016 a mladsi.Ja mam ve vyberu jeste BMW C400.Ta Integra je jen ze mam strach ze mi to ADV i BMW bude ze chvili slabe.
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 219
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Honda adv 350

Příspěvekod aldav » 30 čer 2024, 16:58

Skutry, jako ADV, Forza, C400, do mesta a na kazdodenni dojizedni do prace v ramci par km a na nakupy, na dovolenou v jednom, jsou super. Pokud nebudes jezdit na dovolenou po dalnici ve dvou, tak Integra neni potreba, vaha 230 kg je uz fakt hodne znat a fouka na stehna.
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 642
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/45.000 km, ADV 350/2022/18.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MaxRossi, Seznam.cz a 3 návštevníků