Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.
Odeslat odpověď

Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

11 črc 2017, 21:35

Zdravím,

rád bych požádal o pomoc s výběrem páteřového chrániče na maxi skútr. Měřím téměř dva metry. Rozdíly v cenách páteřáků jsou v řádu násobků, některé mají napsané, že jsou třeba offroad, některé nemají vůbec uvedeno, že by měly nějakou homologaci, takže se v tom celkově moc neorientuji.
Zatím jsem našel třeba tento http://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/ace ... 43119.html
Zajímavá mi přijde třeba i tato vesta https://www.motozem.cz/vesta-s-chranici-rsa-bullet/ Výhodu vidím v tom, že má chrániče i vpředu, ale podle obrázku se mi nezdá moc kvalitně udělaná.

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

11 črc 2017, 22:08

Ahoj,
za sebe ti povím,že lepší nejakej chránič než žádnej.
Určitě vygooglíš nějaký recenze renomovaných odborníků, čímž nechci snižovat vědomosti členů fóra, ale 99% je obyčejný uzivatel,který ti poví zpravidla subjektivní názor.

Tak třeba já používám paterak podobný jako je ten acerbis a to taky proto, že v zimě ho vyuziju na sjezdovky. V tom vestovem typu bych si pripadal sešněrovanej - A JÍZDA NA MOTORCE JE O VOLNOSTI A SVOBODĚ.

Tož asi tak.

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

11 črc 2017, 22:44

Dej si pozor na dobré odvětrávání, tak, aby část zad, kterou pokrývá, mohla dýchat. Tzn. dostatečně perforovaný materiál a materiál, který dovolí kůži "dýchat". Pokud to nebude v pořádku, tak počítej s tím, že po pár kilometrech se zpotíš, budeš se cítit nepříjemně, pak ho sundáš a podruhé už ho nenasadíš. Před koupí si ho nasaď a vyzkoušej, zda ti umožní dostatečný pohyb, tzn. různé polohy, naklonění do stran, otáčení trupem apod. Pokud ti to neumožní, budeš se cítit moc sešněrovaně. A ber to tak, že páteřák už svým názvem říká, k čemu je určen. A kterou značku nebo typ? Buď budeš hledat recenze nebo názory odborníků, nebo se zařídíš podle stavu peněženky, toho, jak ti bude sedět, jak se v něm budeš cítit a jak ti která značka bude připadat dostatečně vhodná. Tady je video o jeho výběru (vpravo jsou pak další) - https://www.youtube.com/watch?v=uhwjpVIw3q8 . Je sice o páteřáku na lyže, ale základ je stejný. A tady je pár stránek s nabídkou - https://www.insportline.cz/chranic-patere , https://www.srovnanicen.cz/q/paterak%20na%20motorku/ , http://www.motogaraz.cz/chranice-patere-c164 , https://chranice-na-motocykl.heureka.cz/f:14301:419520/ . Tady je třeba jeden trochu dražší, ale zaujal mě svojí konstrukcí, materiálem a tím, že člověk zřejmě nebude mít na těle nepříjemný pocit z cizího předmětu - https://www.rockway-shop.eu/vyrobci-znacky/ortema-ortho-max-enduro?gclid=CMbSnuSJgtUCFVMW0wodQloFVA .Jinak přeji šťastnou ruku při výběru, jsou toho ke koupi tuny možností. Jak už psal Stretavka, lepší nějaký, než žádný. 8)

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

12 črc 2017, 08:50

Doporučuji vyzkoušet v Bikerscrown na prodejně, když pohovoříš s personálem, řekneš požadavky a cenový limit, tak tě navedou na rozumné řešení
Kupoval jsem ta vícekrát jak v Brně tak v Písku, někdy jsem tam prudil a zkoušel pěkně dlouho a výsledek se dostavil .... :-)

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

17 črc 2017, 18:57

Pánové, díky za reakce. Zajdu do obchodu a vyberu.

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 12:29

Máte někdo zkušenosti s tímto páteřákem? https://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/pa ... 85073.html
Nebo doporučíte jiný, podobný?

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 12:51

Mám tento https://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/forcefield-pro-l2k-dynamic-men_68264.html starší verzi a dobrý, srazil jsem se ním s autem a přeletěl pak vzduchem nějakých 20 metrů s dopadem na vozovku a páteři se nic nestalo, ale srovnání s jiným nemám a testovat další se rozhodně nechystám :mrgreen:

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 17:57

Keto, díky, to se zdá být také dobrá volba. Asi budu muset koupit oba a pak jeden vrátit...

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 18:26

A nechtěl by NĚKDO na rozježdění se tohle , dyš si NĚKDO přijede bude to jeho ZDARMA :!: je to vel "L" přičemž mam 178 a mi to je , takže tabulka hluboce orientální :mrgreen: , mě to bylo naposled před 25kg :lol: měl sem to na moto i lyže

:wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 19:55

Beru!

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 19:58

Badarala

je tvuj VYŘEŠENO doladíme

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 20:09

Díky! Dneska jsem byl v UL... :)
Doladíme.

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 20:33

Na motorkářích v diskusi z r.2012 vychvalují Knox - https://www.bonmoto.cz/knox-chranic-pat ... sky-525mm/
takže budu kupovat 3 a 2 vracet? :roll: Dozadele otevřete krámy!

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

24 bře 2021, 20:42

A dyt klidně počkej až to bude , do ted si taky neměl a cajk , tak už se to ne.... :wink: by mě nebavilo pak balit , poštovný , nakup + vracečka :idea:

Re: Jaký vybrat páteřový chránič pro vyšší postavu na maxiskútr?

25 bře 2021, 09:51

Ja som pred minulou sezónou kupoval Forcefield, taký čo dám do chrbtovej "kapsy" na motobunde. Musel som sa držať podľa rozmerov kapsy, tú stačilo odmerať. Je hrubší ako penový čo tam bol ( ten plnil CE EN 1) ale pre jeho konštrukciu sa chrbát potí o niečo menej.

Jeho účinnosť som zatiaľ našťastie v praxi nevyskúšal.. :)

https://www.forcefieldbodyarmour.com/back-protectors
Obchod majú na ebay, z tade som ho aj kupoval.
Odeslat odpověď