Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 27 říj 2013, 15:04

Ahoj všem,

Zvažuju, že pořídím na Leonarda nějakej cyklocomputer - původní tacho fakt moc přeměřuje. Navíc mám nefunkční hodiny v přístrojovce, takže bych tím zabil 2 mouchy jednou ranou. Abych nemusel řešit tahání kabelů pod kapotáží, určitě bych chtěl bezdrátovej. Nejdřív jsem zvažoval, že bych objednal nějakej šunt za pár korun z dealextreme.com (mám tam odsud drátovej cyklocomp na kole asi za 50kč a zatím v pohodě funguje). Nevím ale jak by tyhle levný čínský šunty snášely vodu, tak jsem se rozhod připlatit a pořídit něco ověřenýho kvalitního se zárukou. Předběžně jsem koukal co se prodává a našel jsem třeba tenhle - http://www.mall.cz/bezdratove-tachometr ... s-wireless - ten by mě funkcema bohatě stačil. Prakticky potřebuju jenom bezdrát, voděodolnost, dobrou čitelnost displaye, aktuální rychlost a čas. Ostatní funkce jako denní počítadlo, průměrná a max speed, u tohohle typu i teploměr (na skůtra dobrá věc) apod. beru jako bonus k tomu 8)

Chci se ale zeptat, jestli máte někdo s bezdátovejma tachometrama na skůtrech nějaký zkušenosti. Napadá mě, jestli třeba motor skůtra nemůže rušit signál, kterej je mezi čidlem na vidlici a samotným tacho. Pak mě zajímá třeba jak dlouho vydrží baterka v tom senzoru na vidlici (jestli se nemusí moc často měnit), jestli ten senzor na vidlici vydrží případnej pořádnej slejvák za jízdy, jakej to má dosah - přece jenom je to dělaný na kolo a tam je možný senzor a tacho namontovat blíž k sobě a přímo to na sebe vidí - aby tomu nevadily plasty a větší vzdálenost od sebe. V neposlední řadě by mě taky zajímalo jak kdo máte tacho přidělaný - něco vymyšlenýho takhle dopředu mám, ale klidně mě sem pro insiraci můžete hodit fotečky, nebo popisy toho, tak jste uchycení tacha vyřešily vy. Jestli mě třeba chcete ze zkušenoti doporučit jiný tacho, než to který jsem vybral, klidně si nechám poradit.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod vraver » 27 říj 2013, 16:34

Určitě ti dobře poradí zdejší člen TUNER, má nebo určitě měl na svém stroji něco podobného když jsme byli na GG.
Uživatelský avatar
vraver

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 431
Registrován: 17 srp 2011, 10:00
Bydliště: Žižkov-hlavní město Prahy
Skútr / moto: Yamaha XJR1300-2006, Yamaha XJ600 51J-1988

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 27 říj 2013, 17:39

Já vím. Má to na závodní Malagutce a když jsem koukal na nějaký stránky o tuněnejch Škodovkách, tak jsem viděl, že to má i v autě, takže myslím, že je jen otázka času, než sem napíše a podělí se o zkušenosti, viď Tunere? :)

Dal jsem to ale sem jako veřejný téma, protože předpokládám, že je tady víc lidí, co maj s tímhle zkušenosti.

edit: Teď ale koukám, že Tuner má na závodní Malagutce Sigmu BC 1400, což je podle Googla drátovej cyklocomp, tak nevím, jestli bude mít zkušenosti i s bezdrátovejma. Ale počkáme, on se k tomu určitě vyjádří :wink:

A kdyby náhodou ne on, tak někdo určitě 8)
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod makoun » 27 říj 2013, 19:09

Zkusil jsem bezdrat ale nefungoval rušil ho motor. Koupil jsem holux GPS sport245.S bezdrátem vyřešíš pouze hodiny.

Necituj poslední příspěvek viz. pravidla o citaci. Díky Kyblos
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 říj 2013, 19:26, celkově upraveno 3
Důvod: Citace posledního příspěvku
makoun

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2013, 19:37
Bydliště: Tuřany
Skútr / moto: Maxon ardour Yamaha FZ1 Fazer
Tuning / úpravy: ne

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 27 říj 2013, 20:35

makoun: Když koukám do různejch e-shopů na tohle zařízení, tak všude píšou "snadná montáž - žádné čidlo na kole" a že to má v sobě GPS. Nefunguje to spíš jako klasická nemapová GPSka? Tzn. že to počítá rychlost, ujetou vzdálenost a ostatní věcy z GPS signálu, než že by to počítalo informace z rychlosti otáčení kola, jako normální cyklocomp? Ale zase se mě nezdá, že by Ti skůtr rušil GPS signál - ten se jen tak vyrušit nedá. Zkoušel jsi to zařízení i jinde, než na skůtru (pěšky, na kole, v autě apod)?

edit: když teď čtu znova Tvůj příspěvek, tak si nejsem jistej, jestli jsem ho správně pochopil. Tím bezdrátem, kterej nefungoval myslíš toho Holuxe, nebo jsi to myslel tak, že jsi měl nějakej bezdrát, kterej nefungoval a pak jsi koupil toho Holuxe, kterej je OK? Jestli je to takhle, můžeš pro info napsat kterej bezdrát konrétně Ti nefungoval?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod makoun » 27 říj 2013, 21:01

Bezdrát nefungoval byl rušen pak jsem koupil Holux a OK.
makoun

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2013, 19:37
Bydliště: Tuřany
Skútr / moto: Maxon ardour Yamaha FZ1 Fazer
Tuning / úpravy: ne

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 27 říj 2013, 21:13

Aha, tak jsem to předtím špatně pochopil, sorry. A můžeš prosímtě napsat co to bylo za bezdrát, kterej nefungoval? Případně jestli to mělo analogovej nebo digitální přenos mezi senzorem na vidlici a tachem?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod saimon1 » 28 říj 2013, 09:32

Já na mého prvního skútra dal taky bezdrát a nefunguje!!! Rušení z motoru. Dal jsem taky pak drátový SIGMA MC8 a plná spokojenost. :wink:
Naposledy upravil saimon1 dne 31 říj 2013, 20:02, celkově upraveno 1
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod KYBLOS » 28 říj 2013, 10:11

Já mám s bezdrátem zkušenost jen z elektrokola ( skládačky ). Chtěl jsem ho tam dát, ale ty řidítka jsou moc daleko od senzoru v kole, takže sice tachometr něco ukazoval, ale bylo to nepřesné, nebo někdy vynechal. Má to určitý dosah, nevím kolik přesně a u skútru, tam bych řekl, že ty plasty apod., budou vadit v přenosu signálu + možná také ten dosah, který ten tachometr má. Na kolo jsem dal tedy drátový tachometr, ale i tam má kabel nějakou délku, která nestačila, tak jsem kabel ustříhl, nastavil dalším a pak už dobrý. Nevím jak daleko je to u skútru k senzoru, ale snad to nebude tak daleko.
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Lubik » 28 říj 2013, 10:36

http://www.chinabuye.com/mini-multifunc ... en-silvery ZA 200,- Kč - moc pěkný a hlavně funguje - teda na kole, ale na skůtru by neměl být problém
Nebo kup i číňanů nějaký telefon s androidem za 1500,-Kč a máš to i s navigací :idea:

A bezdrátový nejde .... Gilera Runner
Lubik
 

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Energy » 28 říj 2013, 16:07

Bezdrát nevím, ale už mám 10. rokem na 3. motorce drátový Sigma Targa (pořád ten samý, přehazoval jsem si ho z motorky na motorku), instalace i s kabelem vždy naprosto bezproblémová a jednoduchá a pořád funguje naprosto perfektně, na to, co už zažil.
Pavel
Uživatelský avatar
Energy

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 247
Registrován: 28 zář 2010, 17:49
Bydliště: Slatiňany
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing r.v. 2002
Tuning / úpravy: pancéřové hadičky přední brzdy, vyhřívané rukojeti, výstražné blinkry, držák navi, přídavné digitální tacho

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 28 říj 2013, 19:54

Dík za odpovědi. Jak to tak čtu, tak se teda poohlídnu po nějakým drátovym a pořeším protažení kabelu pod kapotáží. Aspoň to výjde levnějc. Ještě se teda chci zeptat, jak máte vyřešený uchycení magnetu na kole a senzoru na vidlici a pak uchycení samotnýho tacha. Hladvně ten magnet se senzorem mě zajímá. Magnety máte ke kolu něčím přilepený? Kdyžtak čím, aby to pořádně drželo? Nebo máte ty magnetický šrouby do kotouče, co prodávaj na scooter tuningu 2 kusy za 220kč + poštovný? To by se mě dávat nechtělo, to bych dal za šroub víc než za tacho :?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod PBM2 » 28 říj 2013, 20:32

To Mr.Voza: každý to řeší jinak, někdo elegantně a esteticky, jiný třeba trochu méně líbivě, ale prakticky. Ono to přilepit jde, ale vzdálenost od čidla/snímače je příliš velká, takže to musí být tak akorát, jako na kole. Já jsem to udělal uchycením na loukoť kola, kdy jsem z hliníkového plechu o šířce cca 2 cm ustřihl pásek o potřebné délce (záleží na typu kola, rozměru loukotě, vzdálenosti k vidlici) podle obrázku jsem ho "vytvaroval" kolem loukotě, delší díl pak vede k vidlici, na konci je proužek zahnutý do "L" a na tom kousku je připevněný onen magnet. Na obrázku je plech černý, modré proužky po stranách je oboustranná lepící páska pro zabránění posunu po loukoti, fialová barva je loukoť, šedá barva jsou dva šroubky (jeden stahuje pásek kolem loukotě a druhý přichycuje magnet k pásku). Hnědá je pak magnet. Obrázek sice není umělecké dílo, ale snad je z něho jasné, jak je to provedené. Pásek je ohnutý kolem loukotě, konec pásku šroubkem přitáhnutý k druhé straně, pokračující dál od loukotě a stahující jej kolem ní, na konci je pásek zahnutý do pravého úhlu a na vzniklé ploše ve vyvrtané dírce je šroubem uchycený magnet. Snad to bude trochu inspirující. 8)

Edit: jen malé upřesnění :wink: Ten pásek byl takový ten proužek, co se dává např. kolem stěny na linoleum, je lehce profilovaný, takže líp drží tvar a neohýbá se. Hliníkový proto, aby nerezl (v soli nejezdím, takže jinak pohoda). A aby nebil do očí barvou, je "zafačovaný" do černé izolačky na elektriku (určitě se dá použít i jiný materiál, který se pak stříkne barvou atd.). Takže k čeným loukotím sedne, není vůbec vidět a po několika měsících je vše stejné, jako když jsem to pořizoval. Možná se dá magnet uchytit i přímo na ráfek z boku, ale to jsem vcelku rychle zavrhl, protože ten přichází spíše do styku s krajnicí, s prachem, stojanem, při mytí je spíše na ráně a mohl by se uvolnit. Takto je sice dál od vidlice, ale svoji funkci plní dobře, na umytí kola stačí hadr nebo i při stříkání to tomu pásku nevadí :)
Držák magnetu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod TUNER » 29 říj 2013, 07:50

No vida co je lidí kteří chtějí znát přesné hodnoty. ;-)

Ano cyklocomputery mam na obou skútrech i ve škodovce )) Doporučuji Sigmu,ať už jakoukoliv. Bezdrát jsem zkoušel ten co mám na kole. Sigma BC 2006 MHR. Problem jsem měl jako ostatní - nefungoval. Moc velká vzdálenost snímače a možná taky překážky v cestě signálu. Takže ho mam na kole a tam funguje skvěle už pár let. Baterie vydrží tak 1-2 roky hlavně ve vysílači,v samotném budíku vydrží o něco déle.
Kabel na drátovym neni problem nastavit nějakou slabou dvoulinkou,což nejspíš bude potřeba. Na F12 a ve škodovce střídam tu BC 1400,je to starej model,ale pořád funguje parádně. Stačí vždy přepnout uložené obvody a přendat ze skútra do auta a nebo opačně. Na Phantomu mám sigmu BC 1009 která stojí nová kolem 350 kč.
Magnet mam přilepen na obou skútrech chemoprenem extrem. Na F12 na ráfku a na Phantumu schovanej ve středu kola u kotouče. Oboje od začátku drží bezproblemu. ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 29 říj 2013, 08:57

Tak zatím to předběžně vypadá, že pořídím tenhle: http://www.czc.cz/sigma-bc-1200-baselin ... 07/produkt protože proti jinejm v týhle cenový kategorii má i teploměr, což se na skůtra hodí - na Scarabeu jsem měl teploměr v základní výbavě a čučel jsem na něj furt :wink:

Až to koupím, tak uvidím, jestli se mě vejde magnet a senzor tam kam plánuju. Předběžně něco vymyšlenýho mám, ale nevím jak je to velký ani jakej to má tvar, takže je možný, že to budu muset přidělat uplně jinak, než mám v plánu. Pak sem dám kdyžtak fotky z montáže, třeba pomůžou někomu, kdo to tady bude v budoucnu číst. Podle předpovědi počasí to vypadá, že letos už asi moc jezdit nebudu, tak aspoň budu mít čas se v tom pohrabat :twisted:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Další

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků