Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Diskuze o doplňcích a příslušenství. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod icecheat » 29 říj 2013, 09:08

Ahoj, mě jediný co napadlo, tak aby ukazoval dostatečně rychlost a nebyl třeba do 99 km/h.
icecheat

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 150
Registrován: 27 srp 2011, 17:38
Bydliště: Čáslav
Skútr / moto: Piaggio X8 200

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod TUNER » 29 říj 2013, 09:20

Víceméně stačí jakýkoliv magnet,případně se dá koupit několik druhů magnetů samostatně za pár korun.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 29 říj 2013, 12:11

icecheat: Tak to snad každej tachometr umí ukazovat minimálně do 199km/h, ne? Aspoň teda všechny cyklocompy, se kterejma jsem se kdy setkal měly na displayi před těma dvouma číslama "99" ještě vidět, že uměj zobrazit aspoň jedničku. Takhle Sigma má na displayi vidět, že umí i dvojku a možná trojku takže by to umělo až do 399km/h? :lol:

TUNER: jo, vhodnej magnet snad seženu, spíš ješte pořádně nevim, kam a jak uchytím senzor. Na straně u kotouče je sakra málo místa na něco dalšího a na druhý straně je kolo zase hodně daleko od vidlice, protože je mezi tím ještě šnek původního tachometru. Ale to se nějak vyřeší. Ještě nevím jak bude ten senzor velkej a jekej bude mít tvat - uchycení se bude odvíjet právě od toho...
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod TUNER » 29 říj 2013, 14:32

Každej computer ne. Kdysi jsem zkoušel na F15 i nějakej Cateye a ten byl jen do 99 km/h. Sigmy jsou do 299 takže tam máš ještě nějakou tu rezervu ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 29 říj 2013, 16:52

Aha, to jsem neveděl, že jsou tacha i jenom do 99. I ten můj krám z Dealextreme za pár korun, co mám na kole je do 199. A tacha, co jsem měl na kole a na simsonu někdy v 90tejch letech minulýho stolení :lol: měl taky 199, tak jsem to bral jakože když už i tyhle, tak všechny.

Jinak teď jsem byl objet 4 cykloshopy v Chrudimi, kdyby náhodou tu mojí Sigmu někde měli, že bych na ní nemusel v CZC čekat, než jí dovezou. V prvním obchodě paní koukala do katalogu, že mě jí může objednat za 495kč - prý oficiální cena. Ve druhým obchodě taky jenom na objednávku - pán řikal oficiální cena 495kč, ale že mě může dát slevu na 430kč. Do ostatních dvou už jsem ani nejel. Nechápu, že to někdo za takový prachy v těch cykloshopech kupuje, když se to dá koupit v ověřeným e-shopu o třetinu levnějc.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Energy » 31 říj 2013, 19:53

Mr. Voza: taky rozhodně doporučuju Sigmu. Já jsem tenkrát sháněl přímo model Targa, kterej má být přímo na moto (mívali ho i v e-shopu ČMN). Pak jsem ho sehnal v nějakým cykloshopu v Brně, kde jsem tenkrát bydlel. Neměli ten na moto (tam byly navíc nějaký plochý magnety na loukoťový kola), ale měli stejnou Targu pro horský kola. Výhoda oproti klasickýmu byla v tom, že má mnohem silnější a tedy i odolnější vodiče (resp. izolaci). Na motorce jsem měl na obvodu ráfku tekutým kovem přilepenej malej magnet z papírnictví, snímač jsem měl eskapáskama na vidlici pod blatníkem, takže nebylo nic vidět (mám to popsaný na svých stránkách o Kawě ZZ-R 1100 www.zzr1100.wz.cz v sekci Úpravy). Vzdálenost byla akorát. Na Silverovi to tak nešlo, vzdálenost by byla příliš velká, tak jsem magnet (zase z papírnictví) nalepil na spodní hranu brzdovýho kotouče, snímač je zase pomocí eskapásek na vidlici. Není to nejestetičtější, ale funguje to bez problémů.
Pavel
Uživatelský avatar
Energy

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 247
Registrován: 28 zář 2010, 17:49
Bydliště: Slatiňany
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing r.v. 2002
Tuning / úpravy: pancéřové hadičky přední brzdy, vyhřívané rukojeti, výstražné blinkry, držák navi, přídavné digitální tacho

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod saimon1 » 31 říj 2013, 20:01

Mr.Voza - Mám tachometr Sigma MC8 Moto-cyklo, který je do 300 km/h. A veliká spokojenost! :wink: :!:
Sigma_MC8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod Mr.Voza » 31 říj 2013, 20:31

jj, ať jsem čet, kde jsem čet, tak všude doporučujou Sigmu, tak ta je asi fakt best. Mám v CZC objednanou tu Sigmu BC 1200 baseline za 345kč, jak jsem dával odkaz vejš. Nebyla skladem, ale dneska mě přisla výzva k odběru, tak se pro to zejtra pracovní cestou kolem v Pardubicích stavim. Myslim, že těch 299km/h, kterou to umí měřit mě bude bohatě stačit :lol: tolik nikdy nepojedu, to bych se pos... :lol: a skůtr taky :lol:
Naposledy upravil Mr.Voza dne 31 říj 2013, 20:42, celkově upraveno 1
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod saimon1 » 31 říj 2013, 20:34

Mr.Voza, - To jo :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Bezdrátový cyklocomputer (digi tacho z kola) na skůtra

Příspěvekod convoy » 25 čer 2014, 11:31

možná jdu s křížkem po funuse ale majitelé androida(tmobil, tablet) mužou využít tohoto zařízení a nainstalovat si nějaký soft který plní funkci cyklocompu. je jich ke stežení dost i ve verzi free a vzhledem ke spolupráci s čipem gps jde o nejpřesnější měření rychlosti. hodiny to má, a taky plno kravinek jako záznam projeté trasy atd
nejhorší smrt je z vyděšení
Uživatelský avatar
convoy

50+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 68
Registrován: 04 říj 2010, 21:45
Bydliště: Velká Morava
Skútr / moto: ex Manet Korado, Yamaha xmax 125 2018

Předchozí

Zpět na Doplňky a příslušenství

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků