V ČR si také lze vybrat mezi více limity. Kupříkladu Česká poj.-Generali (sloučili se pod tento název) nabízí pro moto a auto (majetek/zdraví) 35/35 mil., 50/50 mil., 100/100 mil.. Na auta navíc 150/150 mil. a 300/300 mil. ČPP má 50/50 mil. Kč, 100/100 mil. Kč a 200/200 mil. Atd. Cenová politika se liší, ČP-Gen. má v platbách rozdíly mezi krytím vyšší protože na to mají navázány i další rozdílné služby. U ČPP rozdíly tak vysoké nejsou. Atd.
Přepísknout základ 35 mil. není, přesně jak píše valsidalxam, moc problém. A těžce zranit s doživotními následky lze chodce nebo cyklistu i na skútru. V sezoně je takových nehod každý měsíc několik (naštěstí s obvykle lehkými zraněními).
Člověk si selhání neplánuje. Někdo si myslí, že je neomylný, jiný spoléhá na štěstí, a další se snaží nějakým rozumným způsobem zajistit. Pár korun navíc za rok se, podle mne, v tomto případě skutečně vyplatí. Každý po svém.
No, a pak to chce mít ještě štěstí na solidního likvidátora...
-- 11 pro 2022, 13:17 --
goes píše:Skodu kryje pojisteni v rozsahu dane zakonem. Vyluky definuje take zakon. Pokud jako vinik neporusum jine me povinnosti (alkohol, stav stoje apod) pak se na mne nemuze hojit ani pojistovna. ....
Nejde o zhojení, ale o situace, kdy pojišťovna škodu sice uznává, ale má jiný názor na uplatňovanou, a i to soudem přiřčenou, výši škody. Zejména jsou potíže s platbami za historickou, uměleckou... hodnotu, ušlý zisk, další účelně vynaložené náklady atd. A se škodami na zdraví a výplatami pozůstalých. To pak rozporuje, a někdy úspěšně.
Celkově se mi zdá, že se během let situace hodně zlepšila, ale pojišťovny chrání svoje svoje akcionáře, tudíž se snaží, zejména vyšším výplatám, bránit. A brání, přičemž některé urputněji než jiné. No, a jsou případy, kdy po dlouholetém právním boji naše úžasné nezávislé a moudré soudy konečně rozhodnou, že pojišťovna uhradí pouze část, a zbytek si má poškozený vymáhat přímo na škůdci. Že by takovýto případ došel až do Haagu jsem zatím neregistroval.