Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Skittles » 28 bře 2016, 14:06

krizik1 tvuj pribeh ma ale jeden problem a to sice ten ze si jej koupil nejspíše starší a predelany z50 na 80tku ,pokud nekdo neprizpusobi klikovku ci ojnici,vetšímu pístu a pak ani nezajíždí jako je tu u mnohých lidí zvykem že dnes prej platí pravidlo že se nic nezajíždí ani sekačky z mountfieldu či motorové pily atd a slouží k okamžitému náporu na plný točky pak se ten či onen se zlou potáže a může si ve finále akorát sám naliskat ,mimo to že nestačí jen předělat válec s pístem ale i dávkování paliva karbec trisky přísun vzduchu ojnici možná i lepší celou klikovku a bůh ví naco jsem zapoměl ,pokud po zakladní výměně tomu dá x % majitelů kartáč pak se to krásně plní na inzerci strojmi prodam skutr 50 + zdarma pridam kit na 80 v hodnotě 3500kč, pri 50ccm najeto 3650km předělán na 80tku najeto jen 3900km ,tady jde vyloženě vidět že předělání udělal někdo tak neodborně a nebo strojek nezajel ahned tomu dal kartáč,že z toho vyplívá akorát tohle:

1)něco najel a řekl si už by to chtělo něco silnějšího a tak dám kit ,ano ten co stoji 3500kč což není malý peníz
2) nikdo to fakt nebudte naivni vam neda v podstate nejetou věc v hodnotě 3500kč s najezdem 250km ZADARMO :wink:
3)už dal 3500kč do kittu což je dost né tak to ještě svěřit čínskýho skutra servisu kterej na tom ten kit udělá ,udělá jej tedy v domácích podmínkách alá tesařský kladivo a ruzné neidentifikovatelné předměty k pomoci,protože dobře vybavenou dílnu má jen málokdo, no a tak to nějak naprasí bid dobře nebo hůře ale volalá klikovka se točí paráda je vyhráno a ted to pojdme testnou co to dá když to stalo i s bagetama 4000kč
4)vypadá to že je spokojený s výsledkem až do ....
5)záhy se na netu mezi mnoha motorkami objevuje jeho skůtr popsaný výše.
6)majitel vrátil 50 sátkový válec i s pístem na motor s doměním že to bude dobré,avšak ani ona padina už nejede jako dříve,snaží se co nejrychleji prodat tohoto čínskýho zmrda ,samosebou že navštíví i zde zminované forum kde se mu pár lidí akorát vysměje ale co čekal.
7) po dlouhé možná krátké době přijíždí pan X zakoupit jeho strojek china produkce sice trochu nezkušen protože na skutru nikdy nesedel jen na babetě tak mu to připadá parádní i moc rychlý pokud měl jednorychlostní babču + možnost otunit zadáčo na 80tku paráda,plná nádrž,vyleštěn,černé zašedlé plasty nastříklé sprejem na oživení plastu to pak skutr vypada jako nový,i auta mimochodem :),vyměněný olej ,svíčky,variator spojka,hadičky,ventily seřízeny,zdarma k tomu je box-kufr ještě a jeedna helma,a plno dalšího vymyšlenýho i místama jen aby se prodalo a samozdřejmně oproti konkurenci i dobrá lákavá cena,či výmluva na kamaráda který se nám málem zabil na skůtru tak že nechcete dopadnout jako on tak se skůtru zbavujete a takové podobné bláboly ,pan X je uchlácholen pozván na kávičku a ke smlouvičce kde mu krom předání oné částky nebrání podpisu smlouvy a následné odjetí a spokojenost co vše dostal zadarmo a že má na 10let pokoj i od servisu.
8) co byste čekali od pana X po pár tydnech měsících? asi obdobný inzerát ,ono naco ty chínské sráče kupovat.

mám bohaté zkušenosti s koupí značkové motorky z dovozu jetou ale značku ne chinu i můj bratr,člověk by řekl náhoda ne ne nikoliv náhoda jde o šroty s kterejma se už prostě nedá jezdit akorát za stejný prachy co stojí nová china ,určitě vím že do týhle akce již nikdy nepůjdu a brácha doufám taky ne.

Platí pravidlo když moto tak nové at je to značka či china tak nové ,protože když něco chci tak si na to snad k***a vydělám nebo ne???!!! aspon tak to říká motocyklový nadšenec a jezdec v jednom moto magazínu :) a je to tak. :wink: jdu užívat krasnýho dne na skůtru, mějte se :)
Kim Čong Un
Uživatelský avatar
Skittles

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 101
Registrován: 20 kvě 2015, 01:49
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: maxon matador 125,babetta 207

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod krizik1 » 28 bře 2016, 15:20

Hezký elaborát :mrgreen:
Naprosto tipický pro osoby, které jsem jmenoval ve druhé větě svého předchozího příspěvku. Nic co jsi psal po slovech: "starší a predelany" pro mě neplatí. Nemusím se zde před podobnými blouznivci jakým jsem býval i já obhajovat, každopádně musím říct, že motor byl jediná věc (myslím opravdu motor, nikoli variátor na něj navazující) která byla bože odpusť, v pohodě. Ani délka příspěvků nezmění to, že kvalita toho rudýho šrotu je proměnlivá a nikdo vám ani u nového nezaručí bezproblémový provoz. Jo a ještě mě baví kouzelná formulka, že čína má levné a dostupné náhradní díly. Umíte si představit, že jsem člověk, kterého taková věc vůbec nezajímá, jelikož předpokládá, že se mu zakoupený stroj nerozbije :lol: :lol: :lol:
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2308
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Skittles » 28 bře 2016, 16:17

jsi prostě zaujatý to je celé.
Kim Čong Un
Uživatelský avatar
Skittles

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 101
Registrován: 20 kvě 2015, 01:49
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: maxon matador 125,babetta 207

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod ROBOTOX » 28 bře 2016, 16:46

Bože, další Marléna akorát v mužském provedení. No já už jsem příběh o svojí číně psal několikrát a opakovat to nebudu. Ale vychvalovat Čínu a házet špínu na opravdové a solidní stroje zvlášť kvůli nějakému ojetému krámu z dovozu což je naprosto nesmyslný argument je docela síla. K prozření musí člověk dojít sám. Já jsem prozřel po necelých dvou letech s čínskou padesátkou. Po přechodu na italskou padesátku se musím tomu čínskému stroječku jenom smát. Bylo by to na dalších X řádků... (a můžeš mi věřit že ta italská padesátka jede skoro stejně jako tvoje čistokrevná 125ka s dvojnásobným výkonem (na papíře)). Co ale taky čekat od skútru kterej stojí už jako novej jenom lehce přes 20 tisíc...
Obrázek
CYBORG ZEN BT49QT-12 - Majitelem od 9.2.2014 - odstaveno 8.9.2015
Obrázek
GILERA RUNNER 50SP - Majitelem od 22.10.2015
Uživatelský avatar
ROBOTOX

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 09 zář 2012, 20:12
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner 50SP

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod tatík » 28 bře 2016, 18:08

Mě najela nová(24000 Kč)v autorisovaném servisu všemi předepsanými záručními i pozáručními ůkony absolvovaná čínská padesátka Yuki 2500 km.Pak se zadřel sací ventil a motor byl na totálku.Předtím v záruce měněná baterie,dobíjecí modul a volnoběžka startéru.Po generálce motoru(hlava,válec,klika) několik unikú benzínu,membrána karburátoru,dvakrát řemen,podtlakový ventil xkrát čistění karburátoru,spojky,startéru,výměně válečků,trysky atd.Po dvou sezonách,věčně po servisech nebo doma svépomocí jsem ho s najetými asi 6500 km s velkým prodělkem prodal.
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: nová Honda CB500X model 2023
Tuning / úpravy: kufr SHAD,držák na mobil,zásuvka 12V,hlavní stojan a nástavečky pro rozšíření zrcátek

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod crhy » 28 bře 2016, 18:19

Skittles píše:jsi prostě zaujatý to je celé.


Je to stejné jako s tím rasismem a xenofóbií, nepatříš náhodou ke sluníčkářům???
Tady je prostě X uživatelů, kteří si s čínou prošli peklem a furt tady bude někdo žvatlat, že je to za ty prachy suprový, tak nežvatlej a nějakej podobnej krám z Tesca si kup sám... a hlavně si ho užij... :wink:
edit: jó ty už máš, tak nám pošli fotku svojí maličkosti s tím svým krámem, jinak ti to tady nikdo neuvěří, že ho doopravdy máš!
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Skittles » 28 bře 2016, 18:42

nepotřebuju nikomu dokazovat že mám ten či onen skůtr,ale co se týče vás a vašich narážek na china produkci tak jste možná jen trefili na špatný kus a nebo jste jezdili na garančky kde na nic nešáhly jenom brali peníze a to nemalý a to za nic jen za vaši naivitu,staly se z vás zaujatí lidé mě taky když něco přestane chutnat tak to přestanu kupovat,ovšem nemusí to vždy platit pro celý sortiment :wink: a reputace ta mě nejak neshodí ani nenaštve spíše pobaví :D :wink:
Kim Čong Un
Uživatelský avatar
Skittles

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 101
Registrován: 20 kvě 2015, 01:49
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: maxon matador 125,babetta 207

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod forester » 28 bře 2016, 18:50

Skittles: tvoj nový avatar je síce už inteligentnejší ale prejav stále nie.Tak sa vráť ku svojmu vzoru Kim Čong Unovi to ťa viac vystihuje.

Ty si určite nejaký tieňový dealer tých čínských strojkov ináč mi nič iného nevychádza.

Myslím že krizik1 ani tatík nie sú amatéri ale skútristi s praxou a to dlhoročnou aj ako šoféri a určite sa chovali k novej číne tak ako sa má na nový stroj a zabehli ju pola toho ako najlepšie vedeli takže tvoja výtka že to spravili zle a preto sa im to rozpadlo je úplne vedla.

Kim-Jong-Un.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 669
Příspěvky: 5542
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod FullSoft » 28 bře 2016, 19:23

crhy píše:... nějakej podobnej krám z Tesca si kup sám... a hlavně si ho užij...


Mám "nějakej podobnej krám" z Globusu (Huoniao HN 50QT) pátým rokem (najeto cca 5000, pravidelný servis), používám ho vesměs na nákupy a podobné pojíždění v okolí (je na něm kufr 56 litrů, tam už se něco vejde a když to nakombinuji s batohem na zádech, tak je to nářez), ale jel jsem trasy i přes 100 km (ale žádný velký zážitek to není) a jediné, co mi odešlo, byl řemen a válečky, takže musím uznat, že i taková mrcha dokáže splnit svůj účel, tedy alespoň to, co od ní očekávám.

Mám i čínskou 125 (Jonway GTS 125), která zcela stačí na moje projížďky a výlety, ale u té jsem zrovna moc šťastnou ruku neměl - po nějakých 300 km praskla klika a po necelých 600 zařvaly ventily... Tak jsem to nechal přestavět na 150 (+ sportovní klika, hlava a nový variátor Malossi) a dalších cca 5000 km zatím bez vážnějších problémů, tak to snad vydrží i dál...

Pokud udělám závěrečné hodnocení, tak ta 50 plní to, co od ní potřebuji a očekávám, ale do toho Jonwaye bych znovu nešel - když sečtu pořizovací cenu a náklady na přestavbu, tak bych za to mohl mít slušnou značkovou ojetinu...

________________________
Odesláno z tabletu
Uživatelský avatar
FullSoft

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 16 lis 2015, 20:17
Skútr / moto: Jonway GTS125
Tuning / úpravy: kit 150ccm, variátor Malossi

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Skittles » 28 bře 2016, 19:41

jéé můj starý dobrý avatar parada :) no zajíždění tady u mnohých je dnes již přeci zbytečné jako tu někteří píšou prý je to stejné jako u sekaček na travu či jiných motorových věcí prej je to k okamžitému použití tu mnozí tvrdí tak je v tom nadhledu nad věcí nechme hold každý svého štěstí strůjcem,jinak na to kolik toho jak říkáš mají tihle machři za sebou potom nechápu jak někdo může koupit z druhé ruky a ještě upravenou čínu,na netu v inzercích je to samá děs a hrůza v naleštěném kabátku ale jsou to pouze vergly s kterejma už není možno bez pořádného servisu vyjet opět se spolehlivostí do ulic at je to china nebo značka,málokterá odpovídá dobrému stavu a jak už tu někdo kdysi psal než člověk objede ty šroty a najde potenciál tak si za ty prachy které do toho vložil mohl koupit rovnou nový stroj at už čínský nebo značkový,shrnul bych to v kostce kdo jde do staré obrajtované značky to je vůl a kdo jde do obrajtované číny je ultra blb. když moto tak nové at je jakekoliv ,nejsem naivni materialy china nemohou konkurovat materialum značky to proste už za tu cenovku co to stojí nelze. :wink:
Kim Čong Un
Uživatelský avatar
Skittles

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 101
Registrován: 20 kvě 2015, 01:49
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: maxon matador 125,babetta 207

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Valheru_KOKr » 28 bře 2016, 19:47

Skittles píše:nebo jste jezdili na garančky kde na nic nešáhly jenom brali peníze a to nemalý a to za nic jen za vaši naivitu,staly se z vás zaujatí lidé


Ano garančka v 500km za 2200Kč následná reklamace skončila vyjádřením "ten debil něco chce za ty prachy, tak jsem seštelovali za litr karbec" a stav shodný před reklamací... A jaká naivita... nový člověk přece kupuje kvůli záruce to není naivita, to je jen plnění záručních podmínek. Značku čínského stroje jsem volil podle toho, že se již prodává v ČR dlouho a lze předpokládat, že to nebude takový propadák, jak u těch co se prodávají týden a potom prodejce zruší firmu a místo ní založí jinou, která místo XEN začne vozit HLEN


Ano jsem zaujatý, velmi zaujatý! Ještě minimálně rok budu makat na tom, abych něco málo najezdil a nikde mě ten můj stroj nenechal. Ty hodiny v garáži beru jak získání nových zkušeností a zabití jinak volného času, který bych mohl věnovat dětem nebo nějakému relaxu / sportu.

Stejně jako ostatní si znova tento druh adrenalinu neplánuji pořídit. Ale je to dobrá škola a kolik nářadí si člověk ještě dokoupí aby mohl fungovat :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Skittles » 28 bře 2016, 20:10

jn tak to je hold. ty servisi ktery delaj garančku nejsou ani tak spojeny s prodejcem kdyby se u prodejce delali garančky je to o něčem jiném,takhle garančky provádějí různí polentéři v ruzných servisech spíše orientovaní na značkové přibližovadla (tzv smluvní partneři) no a u těch člověk nikdy neví co se takovýmu honí hlavou třeba jsou stejně zaujatí ohledně chiny produkce tak udělají místo servisu problem takovy ktery na dobro rozhodí celý stroj pod zamínkou nabulíkovat vás do značkového stroje a nejlíp v jejich prodejně,možná ani tak nemám strach z tohojak se chová majitel ke skutru ale spise strach z chovani polentéra v servisu, zajimalo by mne ikdyž to zjistit nejde kolik lidi jezdi na své číně s tím že si ji spravují sami a kolik je takových co to davaj na garančky či servismanům polentérům,věřil bych tomu že kdo si vše dělá doma tak je více méně spokojený ikdyž je to jen china,naopak neradostných zkušeností a o tom tu par vět na forum je mají majitelé či bývalí majitelé kteří dávali svůj skůtr polentérům,jsou to dedukce ale boužel znám česko slovenský servise a je to banda vychytralých lumpů avšak mezi nimi mohou být i světlé vyjímky kteří dělají svou práci dobře a bez zaujetí. :wink:
Kim Čong Un
Uživatelský avatar
Skittles

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 101
Registrován: 20 kvě 2015, 01:49
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: maxon matador 125,babetta 207

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod tatík » 28 bře 2016, 20:18

Tedy pánové,klobouk dolů před Fullsoftem,konečně to někdo napsal,jak to v praxi je.Osobně znám dva,co si koupili Maxona Ardura a nechtějte vědět,jak s tím dopadli.Je nás tady xx,kteří si naběhli s nějakou Čínou,tak to sem napíšou ne jako nějakou averzi proti těm,co Čínu mají,ale jako holou skutečnost.Koupil jsem to z těch a těch důvodú,sralo se mi to a to,zbavil jsem se toho,konec tečka.A to se bavíme většinou o nějaký padině,co nestála svět.Prvního nějakýho Xingweje jsem koupil novýho za 12000 Kč.A všichni,co jsme si tím prošli vlastní blbostí,neznalostí a skrblíkovstvím,to sem dáváme jako odstrašující případ,právě pro ty,co se na to ptají a chtějí si podobný stroj koupit.A když jsme se později rozhodovali,co dál koupit,nikdo z nás si už podobný čínský skútr o větším obsahu nekoupil a nekoupí,právě proto,že se bojí aby zase jen nespravoval,neřešil půl sezony opravy,servisy a sháněl náhradní díly.
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1452
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: nová Honda CB500X model 2023
Tuning / úpravy: kufr SHAD,držák na mobil,zásuvka 12V,hlavní stojan a nástavečky pro rozšíření zrcátek

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod Valheru_KOKr » 28 bře 2016, 20:24

Skittles píše:Ty servisi ktery delaj garančku nejsou ani tak spojeny s prodejcem :
A kdo sakra je víc než importer? Prodejce a servis v jednom? To s tou mrd*u mám jezdit do číny k výrobci?
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Kolik toho najede 50 ccm čínský skůtr než dojezdí?

Příspěvekod forester » 28 bře 2016, 21:00

Skittlessi,čítaj!

Honda.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 669
Příspěvky: 5542
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků