Kentoya Zoom 4T - dotazy

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Kentoya Zoom 4T - dotazy

Příspěvekod Smells » 03 dub 2011, 19:33

Ahoj,
koupil jsem starší,jetej skútr Jinlun 4T.Je to vlastně Kentoya Zoom 50 akorát to má jinej název.
Bohužel předchozí majitel byl trošku hov.... a jeho úpravy moje hlava jaxi nebere,proto bych se Vás chtěl zeptat jak to má být správně.
První otázka je kam má vest tato "profesionálně" zaslepená hadička,která je mezi karburátorem a hlavou.
Obrázek

Napadlo mě,že je to asi nějakej přepad,kterej má být volně dolů.takže jsem hadičku vytáhl,ale skútr začal chcípat a ani přidání na volnoběhu na max. nepomohlo.Směs mám nastavenou na 2,5 otáčky.
Další věc je,že mě asi nefunguje správně přetlakovej ventil,protože když vytáhnu hadičku,která je pře filtrem paliva viz. obrázek

17.11.2013 byl vymazán již nefungující odkaz na obrázek. Kyblos.

tak mě teče benzín z hadičky a nevyteče jen pár kapek,ale teče dokud hadičku opět nezastrčím zpět.
Třetí obrázek,aby jste jich neměli málo :D je asi přetlakojev ventil jestli se nepeltu ???? Je to dole u nádrže a vede hadička k tomu filtru.Je to přetlakáč ???
Obrázek

Díky za odpovědi.
Činskej drak Junlin JL50QT-5,open filtr,tryska 90,válečky 5,5g.
Ve skříni zatím čeká : 72ccm
Smells

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2011, 19:28
Skútr / moto: Adams JL50QT-5
Tuning / úpravy: Zatím čeká

Re: Kentoya Zoom 4T - dotazy

Příspěvekod PROOF » 03 dub 2011, 19:53

S tou hadičkou ti neporadím. Jinak to co jsi vyfotil je opravdu podtlakový ventil.
Uživatelský avatar
PROOF

250+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 295
Registrován: 20 črc 2009, 10:44
Skútr / moto: CPI Oliver
Tuning / úpravy: Odblokován, řemen Malossi X-Kevlar,výfuk Leo Vince TT,variátor Malossi Multivar

Re: Kentoya Zoom 4T - dotazy

Příspěvekod balw » 03 dub 2011, 22:11

A to já zase vím :-) Jedná se o hadičku podtlaku, která má být napojena právě na ten podtlakový ventil. Pracuje tak, že jakmile píst vyvine podtlak a nasaje palivo, dostane se touto hadičkou ze sání podtlak do ventilu, který pustí do kraburátoru přes filtr benzín.
prouzky-na-rafky.cz .:. 775 60 87 60 .:. stanekl@seznam.cz
balw

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 158
Registrován: 26 dub 2010, 22:16
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST

Re: Kentoya Zoom 4T - dotazy

Příspěvekod Smells » 10 dub 2011, 15:49

Takže podtlakáč je opravdu v ( ( )
Našel jsem hadičku,která má vest do podtlaku zastrčenou pod nádrží.Byla zaslepená šroubem.(minulej majitel byl fakt koumák) Když jsem šroubek vytáhl,tekl benzín i z téhle hadičky.Podtlakáč už je objednanej novej.
Další haluz je ta,že benzín pořád teče do karburátoru.Na tom by nebylo nic zvláštního,jelikož je v háji podtlakáč,ale co je divný,že teče do vzduchovýho filtru.
Neměl by vykapávat přes tu přepadovou hadičku u karborátoru ???
Činskej drak Junlin JL50QT-5,open filtr,tryska 90,válečky 5,5g.
Ve skříni zatím čeká : 72ccm
Smells

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 20 bře 2011, 19:28
Skútr / moto: Adams JL50QT-5
Tuning / úpravy: Zatím čeká

Re: Kentoya Zoom 4T - dotazy

Příspěvekod balw » 11 dub 2011, 20:45

Do filtru byse dostávat neměl, ale možná to bude záležitost zaplaveného karburátoru kvůli nefunkčnímu podtlakáči. Vyměň a pak postupuj dále ;-)
prouzky-na-rafky.cz .:. 775 60 87 60 .:. stanekl@seznam.cz
balw

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 158
Registrován: 26 dub 2010, 22:16
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 ST


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků