Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 30 zář 2008, 19:28

jo ty šestikila teďka brutálně spadly na ceně, opravdu to stojí za zamyšlení..jen mít tu spropadenou garáž :mad:

EDIT: ted jsem si vzpomněl že každá značka má svoje úlety. Třeba Honda má myslím takové ty splašený trubky, skútr, který nemá plasty. No také je to 4T padesátka a řeknu vám, viděl jsem to plazit se do kopce. No zhruba stejné jako moje bývalá Yuki Rally, jen jednou tak drahá ;)
Naposledy upravil Daelimek dne 30 zář 2008, 20:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 30 zář 2008, 23:17

to není vůbec určený pro ČR, to je na šaškování po pláži vyloženě. už ty drapáky napoví, že to není na nějaký dlouhý výlety po silnici. pro mě to určitě není. ale zase věřím,že je to takovej nezničitelnej sr....,takže někoho to může oslovit.
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 18:31, celkově upraveno 3
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod KYBLOS » 01 říj 2008, 06:16

Daelimek: Než něco napíšeš, přečti si co mám v podpisu. Nejde o padesátku. :rolleyes: Proto to mám v podpisu, aby to bylo vidět. No a u 50ccm mi to žralo cca 3l/100km, ale letělo to víc než ňáká 50ccm čína a za to se benzín navíc vyplatí. Nechci závodit, ale jezdit jak důchodce na babetě taky ne, to bych si rovnou mohl koupit tu babetu. :) Takže tím, že mi to žere o trošku víc, ale zárověň jede víc, dostal sem se na kompromis mezi dobrou jízdou a spotřebou. B) Napadlo tě taky někdy, že scoota i kdyby padesátku, nemá každej jenom na to, aby dojel do práce a zpět za co nejméně peněz? Mě je jedno, jestli pojedu průměrnou rychlostí cca 50km/hod., ale i takovou rychlostí se dá dojet celkem daleko a o to víc mě to baví, že sem na malém skútru dojel tak daleko. :) Ovšem představit si, že bych jel průměrnou rychlostí 30km/hod., což by nejspíš bylo na 50ccm 4T číně a to tu rychlost možná ještě přeháním, tak to bych si nedal. I když by mi to žralo míň. 1295km za 6 dní jako sem najel na 50ccm Derbině bych na tom fakt nenajezdil a to byla šumava, takže sem občas někde zastavil, něco si prohlídnul atd....Neprohlížet si tolik míst, najedu daleko víc km, ale tolik míst bych si na 50ccm 4T ani neprohlídnul, páč dovolenou sem měl jenom na týden. Prostě samej zápor a jediný plus nízká spotřeba? Tak to se nevyplatí, pokud nejsem jako ti, co to maj jako za málo pěněz odvoz do práce a to nejsem. B)
Naposledy upravil KYBLOS dne 01 říj 2008, 06:44, celkově upraveno 1
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 01 říj 2008, 10:04

Kyblos: no my hlavně někam jezdíme a vo tom to je ;) teda aspoň podle mě..je třeba rozšířit si obzory trochu, pak se člověk na všechno dívá s nadhledem B)
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod KYBLOS » 01 říj 2008, 10:10

To máš recht, my někam jezdíme a myslím si, že jezdíme dost. Ale sou tací, kteří sedí doma u kamen a matlaj jen o tom jak zajeli pro pečivo. :rolleyes: Je to tak no.
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 18:31, celkově upraveno 3
Důvod: Citování posledního příspěvku
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod petridas » 01 říj 2008, 11:05

hosi mate pravdu ! myslim ze by daelimka rado poznalo vice lidi na nejakem srazu a treba nas presvedci ze to opravdu jede a ze to neni tak spatne jak se nam vsem zda! :) treba do slapanic by mohl dorazit!
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 01 říj 2008, 11:36

petridas: myslíš, že je to bezpečné?? :D
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 01 říj 2008, 11:56

Já o ničem nematlám, celé prázky jsem jezdil po výletech (viz. můj web, takže jsem doma u kamen neseděl. Máme už radiátory :D Jinak Tu otrubkovanou Hondu jsem tu viděl několikrát,takže se tu asi prodávala, jmenovala se nějak Boomster či jak, ani sám nevím. Jinak KYBLOSi souhlasím s tím, že se 4T padesátkou od číny se nejezdí, ale odstrkuje. Sám jsem jí měl a nadávám na ní, třicet to jelo do kopce, po rovince to jelo i šedesátkou, ale je fakt, že to není pro nikoho, možná tak pro holky, které se bojí jezdit rychle. Mě stačí XOR, všude mě dopravil, závady až na malé kosmetické kraviny veškeré žádné. Co se týká rychlosti, tak z kopce 95 po rovince kolem 70-80 a do kopce když jsem rozjetej tak 60, když je ovšem velký kopec, což v Třebíči je všude, tak i 40. No co můžu dělat, beru to tak, že jsem měl skútr za dobrou cenu a že je to lepší než chodit pěšky. Na značkový skútr nemám a ikdybych měl, tak musím brát ohledy na velikost skrz absence garáže. XOR mi v tomto vyhovuje, hmotnost má jako kdejaká čínská padina a výkon mi taky postačuje. Na YUKI srazu jsem se s jedním návštěvníkem tohoto fora seznámil, myslím pajapaja, tak se ho na mě klidně zeptejte :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops:

P.S.: soused má nového Trrekera od Pežota, no dal za něj kolem padesáti tisíc myslím a jízda nic moc. Jako prostě nevím, takové prachy bych za to asi opravdu nedal, ale pokud někdo chce mít za každou cenu značku, tak proč by ne. Jsou to jeho peníze, tak ať si to koupí. Mimochodem jak jsme tak s kámošem (Yuki RS 125) cestovali, tak nás skoro v každém městě někdo zastavil a vyptával se. Kupříkladu jak to jede, zda se Yuki už polepšilo, závady,...atd. Je fakt, že jeho RS je daleko výkonější než můj XOR, tak kde já do velkého (cca 12°) kopce jedu 40, on jede 80. Prostě beru to tak a nic s tím neudělám. Až budu mít jednou garáž, koupím R6 a nebudu řešit nic :cyclops: :cyclops:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 01 říj 2008, 12:03

jo ty trubky se tu prodávaly, ale určitě je nevyvinuli pro českej trh
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Tomulátor » 01 říj 2008, 19:08

Nějak se v tobě Daelimku nevyznám, když jsi měl Yuki Raelly, nenechal jsi na to dopustit, psal jsi pořád, jak to parádně jezdí, jak je to bez závad, i když jsme upozorňovali, že to do kopce víc jak 30 nejede, když jsi Yukinu prodal, tak najednou samá kritika a přiznáváš, že to opravdu do kopce nejelo, mám pocit, že tak to bude i s Xorem, pač jak udáváš rychlosti Xoru, tak jezdí každá Padina, co má např. Piaggio motor, až na tu rychlost do kopce, tam je ta padesátka oproti Xoru lépe a jak jsem poznal jel.ena, má naprosto to samý co ty a s takovým nadšením o tom nemluví. Možná by stálo za to si sednout na skůtra, který má opravdový motor, který jede, třeba změníš názor.
Píšeš, že soused má nového Peugeota a jízda nic moc? Určitě to bude tím, že jsou tam ještě původní restrikce
Naposledy upravil Tomulátor dne 01 říj 2008, 20:07, celkově upraveno 1
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 01 říj 2008, 20:17

Záleží co člověk od jakékoliv techniky očekává. Yuki jsem až tak moc nechválil, závada byla jen jedna, to je fakt, ale pořád to byla jen padesátka. Tohle mi stačí, na víc nemám papíry a ani prachy a dát ehm hodně tisíc za sice výkonější padesátku, než je moje stopětadváca se mi nechce a o ojetinách nechci ani slyšet, vidím ty lidi - prasata jak se ke všemu hrozně chovají, prostě nemám zájem, příjde mi to zbytečné, pokud budu chtít výkonnou mašinu, půjdu do R6, kterou miluju, ale nikoliv do skútrů, které jsou povětšinou na město (neberu maxíky) ;)
Nemá smysl se o tom bavit, vy nemůžete pochopit moje názory, protože si vyděláváte a máte garáže, pokud bych na tom byl jak vy, okamžitě mám garáž a R6, ale jsem bohužel závislý na brigádách a rodičích, takže vyskakovat si prostě nemohu a skútr si doma pochvalujeme, alespoň se nemusíme mačkat v buse, nehledě na to, že cesta z jednoho konce našeho města na druhou, kde mám školu trvá busem 35 min. takže když mám skútr, mohu déle spát, protože na skútru jsem ve škole přes Poušov za 10 min. ;)
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod petridas » 01 říj 2008, 20:37

zase sem te nepochopil pises ze nechces zadnou ojetinu a na vic nez na cinana nemas prachy ale chces jit do r6ktera nova stoji +- 200000kc! co se tyce toho trekra tak ti muzu rict ze az sunda restrikce tak te to schova do kapsy!! jel sem na jednom a bez uprav dokonce i z origo laufem 90rovina! skoda ze bydlis tak daleko hned bych ti pujcil leoska a pak bys toho cinana kopl do prd..e! ale jestli prijedes do slapek tak sem ochotny nechat kocicku doma a vytahnout leoska, sice budu mezi ostatnima klukama brzda ale kvuli tobe to udelam!!
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 01 říj 2008, 21:15

Co se týká R6, tak mě spíše nechápeš ty sám. To je můj sen, a snem bude, protože za takový prachy už mám solidní auto, takže jsem to psal tak trošku nadnešeně. Co se týká značkových vs. neznačkových skútrů, už bych to opravdu neřešil. Stále nechápete, že mě je jedno, jestli mě nějaký ňouma schová do kapsy. Mě je to fuk, ať si jede, ať se třeba zabije. Já, da se říci jsem vyrostl na 4T motorech a návrat k 2T padesátce, byť silné, by pro mě bylo prostě umučení, takže děkuji - nechci...

P.S.: o Šlapanicích nic nevím..
Naposledy upravil Daelimek dne 01 říj 2008, 21:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod TheWitch » 01 říj 2008, 21:23

...tady je to zas jak v pohádce o červené Mařence a bystrozrakém Jeníčkovi... :thinking: ...a slohem jak "Bylo nás pět", ale tam to psal klučina z prvního stupně základky, leč podoba zůstává... :D ;)

[quote=petridas]ale jestli prijedes do slapek tak sem ochotny nechat kocicku doma a vytahnout leoska, sice budu mezi ostatnima klukama brzda ale kvuli tobe to udelam!![/quote]

Neblbni! Šlapky jsou trochen out of range... :stare:

Edit: ...a navíc nevím, kde bys sháněl na Leoška kotvu z parníku, aby mu neurval packy... ;)
http://www.thewitch.estranky.cz/ mluvící kost: 773 101 957
Uživatelský avatar
TheWitch

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1140
Registrován: 28 zář 2007, 10:49
Bydliště: Kroměříž
Skútr / moto: KačenkaIII. (Yamaha Majesty 250:)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod KYBLOS » 02 říj 2008, 06:04

[quote=Tomulátor] Nepochopitelný pochopitelně nejde pochopit. Zajímavý je, že si nevšímá, že on sám mluví proti všem, z čehož vyplívá, názor na věc jednoho člověka proti názoru několika lidí. Jaká je pravděpodobnost, že pravdu má ten jeden? Ano protiřečí si, sám jsem si toho taky všímal, ale ty to víš. Dříve názor tenhle, nyní zase názor jinej, ovšem o stejným výrobku. :rolleyes:

Já se už fakt k jeho nepochopitelnejm názorům nebudu vyjadřovat. Ještě bych se časem stal taky nepochopitelným. To radši nesmysly nechám ležet ladem bez odpovědi, protože s beranem hnout nejde. B)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník