Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Jouda » 23 črc 2008, 14:55

[quote=Daelimek]..... ale jak tak koukám, tak s počasím je už asi konec, tak to udělám zjara, protože přes zimu by ta kapalina stejně natáhla vlhkost..budu to mít na chalupě přes zimu, kde bude tak max. 5°C....[/url][/quote][code]

Ty vole, tak nekteri experti zazimovavaj skutecne brzo :-D
Uživatelský avatar
Jouda

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 246
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia SRV850 ex GP800
Tuning / úpravy: Rychly pruhy na zakryti skrabancu :))

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 27 črc 2008, 20:34

Aby nebylo sporu - Tohle tam lejou na centrále v Kentoye
Naposledy upravil jel.en dne 27 črc 2008, 20:39, celkově upraveno 1
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 27 črc 2008, 22:01

Takže jsem se byl informovat a prý k omylu nedošlo, prý to jsou velmi kvalitní oleje speciálně určené pro skútry a je to prý jedno, zda to je pro 2T či 4T..je to prý jen reklamní blamáž, jsou to všechno velmi podobné oleje..takže posílám fotku flašky..

Jinak zítra jdu do servisu skrz možnou první závadu, ovšem nevím, zda je to závada. Týden pozoruji, že při startování studeného motoru to bez plynu prostě nenastartuju, a ani nedojde ke zvýšení otáček, čili asi to vypadá na špatný automatický sytič, ale nevím to jistě. Jen to srovnávám s Daelimem, kde bylo zapnutí sytiče vždy jasně zřetelné. Ale co, mám záruku ještě do dubna příštího roku, tak to chci všechno co nejvíce vychytat, dokud za to ještě nemusím platit..jo a ještě, pokud ten plyn nedržím, tak to vždycky zdechne, ovšem jakmile se motor zahřeje, tak to zase na můj vkus točí až moc otáček, tudíž si myslím, že hrát si s karbecem nemá moc smysl..jinak dnes jsem doléval olej a všiml jsem si celkem velké spotřeby oleje, měrka po utření a znovuponoření do vany byla kompletně suchá, proto se mi skútr poslední dobou hodně přehříval a nechtěl po dlouhé jízdě hlavně mimo město, táhnout..po dolití se mi zdá, se vše uklidnilo..byl jsem ovšem ujištěn, že nové motory to dělají, že až si vše sedne, tak se to ustálí, ale každý motor prý něco málo mililitrů si vždycky vezme..
SDC10062.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod lojza » 27 črc 2008, 22:30

To může vyslovit jen naprostý diletant u kterého bych si nenechal spravit ani staré kolo.
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 18:17, celkově upraveno 2
Důvod: Citace posledního příspěvku
Uživatelský avatar
lojza

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 207
Registrován: 17 pro 2007, 10:22
Bydliště: Bučovice
Skútr / moto: X9 200EVO,B650 exe K7 GW1800

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 27 črc 2008, 22:39

Mně se taky nezdá že olej kterej je určenej ke spálení má stejný vlasosti jako pro 4-takty :o Ale když tomu někdo věří... :( Jinak mně to olej nikdy nežralo a ani teť po těch km co tam mám mi ho to nežere :D
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 27 črc 2008, 22:50

Ježiši kriste, já neřekl, že tomu věřím či ne, už mi vážně vadí, jakýho čuráka tu ze mě děláte, bylo mi to prostě tak řečeno, takže to tak beru..teď je mi to celkem fuk, co tam je za olej, spíše mě vrtá hlavou to žraní oleje, a pokud to má spojitost s tím, že to na začátku pos.... tím olejem, tak bude další reklamace...teď to prostě nějak neovlivním, mohu jen citovat servis, tedy přesně řečeno - 17letýho brigádníka v servise :(
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 bře 2013, 00:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 27 črc 2008, 22:53

v servise ti budou zapírat chybu...
Trvej na orioš náplni!!!
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 27 črc 2008, 22:57

Daelimek, z tebe si dělaj kozy i v servisu. Ani to nebidu komentovat. Jen to, že Castrol pro 4T stojí kolem 330 Kč za litr a dá se sehnat olej v dostatečné kvalitě pro scoot kolem 200,-Kč. Rozhodně to musí bejt pro 4T !!! takže i při tý ceně tě berou na hůl, když pominu, že jsou diletanti. Říkáš, že jste chudý kraj, tak se nenech okrádat. Jo a můj Lead(11tis.km) nežere olej, nedolívám, jen jezdím na výměny. Pokud olej žere, je někde problém. S tím olejem jsem myslel, že ses mýlil, že servisák není blázen, tak jsem to ani nekomentoval(rovněž tvůj předchozí příspěvek o M2T-to jsem spaloval v Simsonovi a Jawce)
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 27 črc 2008, 22:59

OK, je to i moje chyba, protože jsem se nezajímal o to, co se tam vůbec leje za oleje..viděl jsem totiž tu flašku při přebírání skútru, tak mě to mohlo trknout a říct jim něco..uvidím, pokud budou dělat zle, tak si ten olej koupím a vyměním sám..už jsem to dělal i na Daelimu a záruku jsem neztratil..

EDIT:
to kiwi: M2T jsem nelil ani do fechtla to není olej, ale hajzl..jinak k tobě už no comment..
Naposledy upravil Daelimek dne 27 črc 2008, 23:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 27 črc 2008, 23:07

nejdřív uznáš chybu a pak - to kiwi:..jinak k tobě už no comment.. ?????
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod jel.en » 27 črc 2008, 23:08

Kiwi:ten olej co mi do toho lejou stojí kolem 3 stovek.Nevim přesně :thinking: ale to je fuk. Každopádně s tim olejem ho docela vypekli :( Můj Xor je na tom podobně jako tvůj Lead... jen mi to tak nejede jako tobě.Ohledně toho M2T-čka.Dřív toho na trhu bylo jako šafránu.Pochybuju že dnešní M2T má stejný vlasnosti jako ten před 20 lety.Mimo to dílenský zpracování bylo taky trochu někde jinde než je dnes :D (dubové piliny se už nepoužívají :D :D :D :D )
Daelimek: Jesli máš nějaký pochybnosti zavolej do Kentoy na centrálu.Pan K. šéf servisu je zlatej člověk ;)
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 27 črc 2008, 23:13

jel.en: M2T jsem používal do r. 90, pak jsem si dovezl Hondu CB 500. od tý doby nevím, ale před r. 90 fungoval v poho. To byla jen poznámka k tomu, že Daelimek kdesi psal o M2T a má 4T scoota...a dřív na trhu nebylo vůbec nic :D
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Daelimek » 27 črc 2008, 23:22

to kiwi: už bych neřešil M2T ve vláknu o XORu, myslel jsem to tak, že jsem měl dříve také 2T a to docela dost..XOR není můj skútr, natož 4T...jinak chybu jsem uznal směrem k jel.enovýmu příspěvku, o tvým jsem nevěděl, proto to EDIT ;)
to jel.en: zítra jedu do servisu, ale pojedu do Velkého Mezíříčí, třeba to tam bude lepší..zjistím jak se věci mají a uvidím..v manuálu je to viditelné, že se mají používat oleje MOBIL 1

Jinak spíše byste mi možná mohli poradit, jak otestovat ten sytič, zda pracuje či ne. Otáčky, který by se měli samy od sebe zvednou, se nezvedají, prostě dokud se nerozjedu, skútr furt zdechá a musím ho držet pod plynem...
Naposledy upravil Daelimek dne 27 črc 2008, 23:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod Kiwi » 27 črc 2008, 23:31

s tím Mobil 1, to maj jen nasmlouvaný, stejně jak ti na fotoaparát napíšou používejte zásadně paměťové karty zn. bla bla.. Určitě se dá sehnat olej jiné značky za míň peněz ve stejný kvalitě. Ale to bych řešil buď po záruce nebo vzhledem k ceně vůbec.. kilo sem kilo tam
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Re: Generic by Kentoya XOR 125 - zkušenosti atd.

Příspěvekod petridas » 28 črc 2008, 08:13

sory za ot: ale zasnu tu nad nekteryma lidma ! to je mazec! :D
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků