Čínske skútre - záručné prehliadky, reklamácie

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Čínske skútre - záručné prehliadky, reklamácie

Příspěvekod klif » 26 lis 2010, 23:16

Tak som včera absolvoval prvú záručnú prehliadku s mojim jukáčom. Prvú som mal mať po 500 km ale firma, kde som robil má toleranciu +- 100 km. Stihol som nabehať do včera 457 kilakov, ešte že som to stihol dnes začala dobrá kosa... Prehliadka trvala asi 3/4 hodinu,k mašine ma nepustili :evil: díval som sa cez sklo, takže nevim či mechnik urobil všetko čo mal. S mašinou absolútna spokojnosť a dokonca funguje k plnej spokojnosti aj po garančnej prehliadke :mrgreen: ,čo po prečítaní niektorých príspevkov na tomto fóru nie je vždy pravidlo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Cena prehliadky zhruba 16 ečok bez náplní, ktoré som mal vlastné. Preventivne som vymenil pôvodnú sviečku za NGK, spytal som sa aj na vymenu kontrasky vzhľadom na moju vahu a lenivé rozjazdy, ale nechceli...iba origo diely pokiaľ trvá záruka :( a dozvedel som sa že mám tankovať Shell V power ..no tak neviem :? asi z dôvodu dekarbonizácie???
Tak kolegovci ....aké máte skúsenosti s prehliadkami,po koľkých kilometroch robíte garančku,ste spokojný s prehliadkami, a myslíte si že majú zmysel alebo je to len o nabalovaní servisných stredísk....

6.12.2011 edit:
Zdarec po roku! Tak druhá prehliadka absovovaná u tej istej firmy s troj dňovýn oneskorením oproti predchádzajúcemu termínu. No ale ten skúter sa nechce a nechce kaziť. Mám síce nabehané len okolo 2,5 tisíc ale čo tu čítam naokolo hrôzostrašné historky o čínskych šmejdoch zo strany zarputilých značkárov, tak asi to bude tým nízkym počtom kilometrov.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, asi totalne vysypanie ma ešte len čaká.. :lol: . Pomerne teplá zima sa ukazuje tento rok, tak ho určite ešte na nejaký medokýš(kyselka pro neznalé) prevetrám. Po týždni v karbeci padá benzín, tak ho treba naprazno 10x prekopnúť a potom chytá v pohode. Ale to je asi všetkých jukáčov... :wink: . Druhá garančka trvala asi stejne ale inej cene, 22.50 ečok si teraz zapýtali, vraj recyklácia oleja, no keby to bol vedel tak ten olej si beriem sebou, píla spotrebuje. Oleje som mal vlastné, ako prevodový tak aj motorový. Celý rok som chodil na Shell V-power a naprostá spokojnosť, úbytok motorového oleja asi 1 dl. No bol som tam naposledy, avšak nikdy nehovor nikdy, pokiaľ sa v záruke niečo nevysype. Myslím si , že nato načo je skútrik určený spĺňa všetky parametre a na vozenie sa po meste a okolo mesta je toto približovátko naprosto dostatočné... :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 06 říj 2013, 19:46, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Yuki new speedy s kufríkom AT moto
Uživatelský avatar
klif

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 236
Registrován: 14 zář 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen
Skútr / moto: Yuki New Speedy
Tuning / úpravy: Kontra Malosi biela, 5g valčeky,tvrdšie pružinky

Re: Čínske skútre - záručné prehliadky, reklamácie

Příspěvekod p@t » 06 pro 2011, 18:06

Hmmm ... " Yuki New Speedy 50 " já vzdal servisování u autorizovaného prodejce hned po první kontrole, ( pyramida průhonice), 1 servisní kontrola 1800,- kč ( 09 / 2008 ), olej, svíčka, kontrola nevím čeho, asi úplně všeho ...
od té doby měním olej sám, svíčka NGK,víc není třeba. Zatím najeto cca 1500 km. Teď moc nejezdí, sem tam dcera, starty po delší době řeším přicpáním sání rukou, je to trochu akrobatické, jedna ruka páčka brzdy + startér + druhá na sání, ale funguje to spolehlivě.
W Poverem nic nezkazíš ( 95 ! ), akorát to stojí krapet více ...
Bylo: B650 exe K8, najeto 48000km, Piaggio Carnaby 200
Uživatelský avatar
p@t

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 264
Registrován: 14 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Dolní Břežany PZ
Skútr / moto: XT1200Z Super Tenere

Re: Čínske skútre - záručné prehliadky, reklamácie

Příspěvekod klif » 26 lis 2012, 22:14

Zdar po takmer roku. Tak v sobotu som urobil zrýchlenú ( :mrgreen: ) pozáručnú prehliadku na mojom jukáči, ktorá v podstate spočívala vo výmene olejových náplní pri stave tacho 3950 km. Pri vypúšťaní z prevodovky ten olej bol čistý takmer ako nový, tak nechápem prečo sa to má meniľ v takých krátkych intervaloch :? .Do motora som použil klasickú ovedčenú polosyntetiku shell advance AX7 10W40 za 7 éčok z olejpošty. Do prevodovky shell prevodový 80. Baterku som vybral, dolial destilku a teraz čakám na nabíjačku z ebaya aby som ju dobil a odložil na zimný spánok. :wink: Cez zimu plánujem nastavenie ventilov, lebo sa mi zdá motor akýsi hlučnejší, chcem mrknúť na valčeky pretože sem tam sa už objavuje prepad vo výkone a hádam vymením variátor za športový s kontraskou. Zatiaľ jukáč ide bez problémov,ani ťuk až je to veľmi podozrivé.. :| :| :| :lol: . Pravda predsa niečo, musel som dať pozvárať prasknutý hlavný stojan, je to blatový materiál.
Tak nech nám tá zima rýchlo prejde... :wink:
Yuki new speedy s kufríkom AT moto
Uživatelský avatar
klif

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 236
Registrován: 14 zář 2010, 11:05
Bydliště: Zvolen
Skútr / moto: Yuki New Speedy
Tuning / úpravy: Kontra Malosi biela, 5g valčeky,tvrdšie pružinky


Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron