Romet RXL Eco

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 27 dub 2011, 08:25

Ahoj všem.
Jsem tu nový a chtěl bych tu představit sebe i nový skútr, jedná se o Romet RXL Eco, je to padesátka. Značka Romet je polského původu, v minulém století vyráběla podobné stroje jako naše kozí dechy a co vím, tak i v rámci RVHP dostala od nás nějaké licence, vypátral jsem, že na Jawa Mustang, v jejich podání to byl Romet Ogar. Po pádu východního bloku se tak nějak ztratili z trhu, až se našel investor a po vzájemné výměně licencí s číňany se pustili do výroby skútrů, malých motorek a čtyřkolek. Proto prosím, kdyby admin došel k názoru, že toto patří spíše do sekce čínské skútry, ať tam přesune. U nás se prodává od podzimku loňského roku, u výhradního dovozce dělá můj kamarád, ale nechci tu dělat reklamu, tak kdo má zájem, ať si najde na netu sám.
Chtěl bych tu spíš popsat své zkušenosti, jak budou přibývat a to dobré i případně špatné s novinkou na našem trhu. Na skútru jsem začínal před třemi lety na Kentoye Zoomu 50 4t, asi po roce jsem dával sedmdesátku kit. Celkově jsem byl spokojený, jelo to kolem pětašedesáti, s kitem i kolem padesátky do kopce, jedná se spíše o odhad, tachometr tam ukazuje velice optimisticky, tak jsem měl odhadnutou odchylku tachometr - radar. Jinak jsem dvakrát musel měnit komplet plasty na zadku, přeci jenom moje váha v kombinaci s českými silnicemi nedělali tomuto vozítku moc dobře. Letos jsem zahájil sezónu hned na počátku března, všechno šlo z počátku dobře, skútřík lítal k plné zkušenosti a už jsem si naplánoval, že akorát vyměním zadní gumu a opět plasty na zadku a další sezónu mám vystaráno. Ale hned na začátku dubna se začalo sypat startování nožní i elektrický, karbec přestal spolupracovat s automatickým sitičem a spousta dalších drobností se ukázalo při rozebírání. Stál jsem před rozhodnutím, jestli investovat do oprav, který teď budou čímdál častější, nebo změnit loď.
Moje původní motivace pro koupi skútru, bylo vyřešení cestování do práce. Postupem času se z toho stala záliba, a ta přispěla i k rozhodnutí, vyměnit Zooma za něco nového. Necítil jsem se na něm již tolik pohodlně, na moji postavu je přeci jenom malý. Jak jsem psal, kamarád začal dělat pro Rometa, byl jsem se u něj podívat a na první pohled se zamiloval... Postupem času dodám fotky a pár technických údajů. Včera jsem si ho ještě bez SPZetek a dokladů vezl domu a první dojmy z 27 Km. jízdy jsou prostě dokonalý. Jak se na nový stroj s 0000 Km na tachometru sluší, nejel jsem ho víc než na půl plynu a stejně jsem z něj už měl dojem síly, minimálně jako ze Zoomu po dvouletém ježdění a sedmdesátce kitu. Jsem zvědavej, jak potáhne, až mu budu moct naložit.
To by asi pro začátek bylo všechno, rád bych sem co nejdříve psal další a další jenom dobré zkušenosti, ale čas teprv ukáže.
P.S. A co se mi na něm hrozně moc líbí, jsou obrysová světla a blinkry v zrcátkách, tlačítko pro varovná světla a modře podsvícená palubka ;-)
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod wictor » 27 dub 2011, 11:36

Na značku Romet jsem se koukal na Motocyklu nebo Motosalonu. Na SF máš s tímto strojem asi premiéru, tak nezapomeň dodat nějaké fotky a zkušenosti jak budou postupně přibývat. :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod _Tom_ » 27 dub 2011, 13:40

mám pocit, že před cca 15 lety to byl právě romet, který vyráběl malé moto ve velikosti dnešní hondy zoomer. řazení stejné jako u dvourychlostního stadionu. bohužel se mi na netu nepodařilo nikde najít fotku
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 28 dub 2011, 19:36

Tak na tachometru 60 Km., zatím dojmy opravdu dobré. Při jízdě na půl plynu mi po rovince jede na 6tis. otáček (má otáčkoměr) zhruba 45 - 50 Km/hod tachometricky, z kopce jde samozřejmě víc, až ho musím krotit, ale co je nejdůležitější, do kopce při stejných otáčkách pokles jen minimální, tak o 5 Km/hod, takže spokojenost. Jen je dost líný na odpich z místa, ale to je věc seřízení. A ještě jeden poznatek, po špatných zkušenost s plasty u Zoomu mi přijdou u RXL plasty mnohem odolnější, síla 3 - 4 mm. a na hraně je vidět, že jsou lisovaný jakoby z několika vrstev, napočítal jsem pět, což si myslím, že by mohlo svědčit o pevnosti a houževnatosti.
O víkendu jedu s kamarádem jízdu z Průhonic do Vinařic u Kladna, pak poreferuju, jaké byly pocity z cesty cca. 70 Km.
Kdyby jste měl někdo dotazy, rád odpovím :-)
Díky za ohlasy.
Přikládám pár fotek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 28 dub 2011, 19:38

Ještě pár fotek ;-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 28 dub 2011, 19:40

A ještě tři :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod maffy » 05 kvě 2011, 13:57

:D aby jsi to nepřeleštil :D
Jinak super napsanej příběh , kámo ...
Jak Ti to jelo prvních deset km? Připravuji dalšího, pro staršího pána a chci atˇsi vypálí barvu na vejfuku, motoru, atd sám
ale než se vyleštili stěny válce jelo to taky pomalu ? :D
Uživatelský avatar
maffy

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě 2011, 13:43
Bydliště: v práci na Vinoři :-)
Skútr / moto: ROMET
Tuning / úpravy: origo , ale pracuje se na tom ...

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 05 kvě 2011, 20:43

Velký příspěvek o prvních pětistech kilometrech napíšu určitě o víkendu.
Prvních deset kilometrů byl naprosto tragický odpich, než otáčky vyskočili aspoň na pět tisíc, tak se skoro nehýbal, teď už je to lepší, rozjíždí se docela plynule. Jinak jde spíš do síly, než do rychlosti, ale to se taky zlepšuje, síla zůstává, rychlost narůstá.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 12 kvě 2011, 21:11

Tak dnes mám čerstvě překročeno 7OO km :lol: Zatím velká spokojenost, dal bych tak devadesát bodu ze sta. Pár negativních zkušeností ale mám, nic závažného. Ztratil jsem ozdobný stříbrný rámeček jednoho zrcátka, bude dodán v rámci záruky. Stojánky oba stojí za prd, policajt je již vyřešen zbroušením zarážky omezující vyklopení a už docela drží. Hlavní stojánek je dobrý na rovině, ale předkem z kopce skútr vůbec neudrží. V pondělí má přijet k prodejci majitel firmy Romet, konstrukční závady mu kamarád servisman nahlásí :lol:
Jinak z jízdních vlastností se dost zlepšil zajetím odšťuch, na rovině je hodně dobrý, na velikost stroje a váhu stroje i řidiče až překvapující. Celková rychlost na na třičtvrtě plynu je na rovince tachometricky pětapadesát a až šedesát, tacháč kecá zhruba o pět kilometrů - přidává. Z kopce mi samozrejmě tachometr nestačí, ale je číslovaný jen do šedesáti :o Jiná je jízda do kopce, když jsem rozjetý po rovině, tak se podle prudkosti kopce zpomalím o pět až deset kilometrů, což znamená, že tak čtyřicítkou mi to do kopce táhne, s tím jsem celkem spokojený. Horší, až tragický je naopak rozjezd z nuly do kopce, spíš se rozjíždět nechce, v extrémní situaci jsem se musel odšťuchovat nohama, s tím se bude něco udělat :cry:
V necelých pětistech kilometrech byla udělaná první garančka, dostal jsem olej Elf 10W40, restrikce odstraněny nebyly, protože jsme žádné mechanické neobjevili :)
Výlet do Vinařic byl skvělí, sto kilometrů se s tím dalo, jeli jsme krásnou krajinou, bylo na co koukat, tak mi "závratná" rychlost ani moc nevadila :lol: Fotka ze zastávky u Okoře:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 19 srp 2011, 21:03

Koukám, že jsem tu dlouho nebyl. Aktuálně mám na tachometru cifru 3048 Km., minulý týden proběhla třetí garančka a jedním slovem musím říct, že se skútrem i se servisem velká spokojenost. Servis profesionální, náplně dávají od značky Elf. Z modelové řady Rometu se nejlíp prodávat tip, co mám právě já, RXL Eco, kromě toho mého vím o dalších pěti prodaných.
A skútr jezdí výborně, běžná rychlost se na rovince ustálila na 50 - 60 Km/hod na třičtvrtě plynu, do kopce záleží na předchozí rychlosti, když jsem rozjetej, tak mezi 40 - 50 jede, pokud se rozjíždím z místa, nebo mě někdo zbrzdí, tak se hrabu kolem 30ítky. Jízda do kopce bude v nejbližší době otázka tunění :wink: Rozjezd je jinak perfektní. Spotřeba dlouhodobě sledovaná java aplikací v telefonu je 2,5 l. na 100 Km., takže spokojenost :D Jinak mu moc nešmakuje benzín od OMV, zato si libuje na Shelce, nebo benzín od Hypermaketu Albert :wink:
Jednou jsem s ním zažil fakt dobrou průtrž mračen, po půlhodině pod okapem mě to přestalo bavit a jel jsem dál, déšť mu nevadil, až na to, že jakmile byl v přívalovým dešti kotouč ponořenej ve vodě, tak se mu nechtělo moc brzdit...
A ještě jeden zážitek jsem s ním měl, byl jsem zrovna pryč s domova autem, když se mi propadla střecha dílny, kde skutřík odpočíval, sutiny ho posunuli ve stojící poloze o půl metru ke stěně, ale jinak přežil bez úhony, až na pár škrábanců na blatníku a dvou ztracených krytek z předního kola. To je pro mě další důkaz, o kvalitě plastů :) U kentoyi se na ní stačilo křivě podívat a plasty už samy praskaly :? Fotky přikládám.
Takže po pěti měsících a třech tisících ujetých kilometrech musím říct, že pokud by se mě někdo zeptal, jestli bych doporučil Romet na denní ježdění do práce a semtam nějakou delší jízdu do padesáti kilometrů, tak ANO :D
2011.07 Havárie dílny 001.jpg
2011.07 Havárie dílny 002.jpg
2011.07 Havárie dílny 005.jpg
2011.07 Havárie dílny 010.jpg
2011.07 Havárie dílny 011.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 19 srp 2011, 21:15

A ještě přidám pár fotek, jak vypadal po umytí :wink:
2011.07 Havárie dílny 013.jpg
2011.07 Havárie dílny 019.jpg
2011.07 Havárie dílny 021.jpg
2011.07 Havárie dílny 022.jpg
2011.07 Havárie dílny 023.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod Charles-Romet » 15 lis 2011, 18:34

Na vědomost se dává, že po dnešní jízdě do a z práce se můj Romet RXL Eco alias Bolek chystá zazimovat, pokud se do víkendu neumoudří počasí. Dnes už to byl víc opruz než potěšení. Ale na tachometru 4553 Km., což si myslím, že je na padesátku za jednu sezónu slušný skóre a celkově jsem s Bolkem i se značkou Romet víc než spokojený. Jezdí velice dobře, prakticky bez poruchy, přežil bez vážnějších pohrom pád stropu i moje přehlídnutí silničního kužele a pokus o let, moje kolínko na tom bylo hůř ;-) V Březnu, hned jak začnu jezdit, musím na garančku, tak doufám, že to zase ve Vinoři začne makat :-)
Charles - SYM Mio 100, dříve Romet RXL 50 Eco, Kentoya Zoom 4t - 70 kit
Uživatelský avatar
Charles-Romet

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 27 dub 2011, 07:49
Bydliště: Průhonice
Skútr / moto: Romet RXL 50 Eco

Re: Romet RXL Eco

Příspěvekod sofinkagrmelka » 27 črc 2014, 16:14

je lepší na vyjíždky z města a okolí Romet 727 Premium 4T nebo Romet 727 ECO který by jste doporučil? :)
sofinkagrmelka

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2014, 16:04


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků