Benelli pepe 50 - slabý rozbeh

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Benelli pepe 50 - slabý rozbeh

Příspěvekod Tomasus » 02 bře 2015, 17:24

Ahojte,

vlastním skúter benelli pepe 50 2T a mám jeden problém. Minulý rok som na ňom dal namontovať v servise ladený výfuk, aby som dokázal udržať tempo dopravy v Bratislave. Montáž sa podarila, servisák mi vymenil aj valčeky vo variátore a (nie som si istý) asi aj kontrastnú pružinu a vyladil skúter tak, že po štarte sa skúter asi 2 sekundy rozbiehal na nízkych otáčkach a potom prudko zvýšil otáčky a výrazne sa zvýšil ťah. Bol som s týmto riešením spokojný, ale po pár tisíc kilometroch pozorujem, že skúter sa rozbieha čoraz "lenivejšie". Po naštartovaní a otočení plynu skúter nechce ísť do otáčok aj 10 sekúnd, t.j. vlečiem sa rýchlosťou 15 km/h a až potom sa rozbehne, a čo je horšie, do kopca to nerozbehne vôbec. Je to problém hlavne na križovatkách, kde na mňa trúbia autá, pretože mi tak dlho trvá rozbeh :) Potrebujem to riešiť. Neviem či je problém vo variátore, spojke alebo či to môže byť spôsobené remeňom. Viete mi poradiť? ďakujem.
Tomasus

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 02 bře 2015, 17:23
Skútr / moto: Benelli pepe

Re: Benelli pepe 50 - slabý rozbeh

Příspěvekod TUNER » 03 bře 2015, 10:33

Hlavně zda ti servisák vyměnil i trysku v karburátoru....tam může být problem. Mrkni na svíčku jakou má barvu. Pokud ok,tak se zaměř na variátor nebo kontrastní pružinu zda není vyměklá. Koukni se zda je po chcípnutí motoru z volnoběhu řemen až na čepu po kterém jezdí variátor. Zda není a je o malinko výš,tak se to dolaďuje podložkama....chce to doladit přesně aby jsi se neobral o max rychlost.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Benelli pepe 50 - slabý rozbeh

Příspěvekod mari » 03 bře 2015, 18:38

čierna sviečka-bohatá zmes
Hnedá - zmes ok
Sivá-chudobná zmes

pozri spojku,spojkové pružini či niesu vymeknúté
mari

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 95
Registrován: 17 zář 2014, 19:44
Bydliště: Slovensko,Bratislava
Skútr / moto: Aprilia sr 50 1994
Tuning / úpravy: malossi multivar

Re: Benelli pepe 50 - slabý rozbeh

Příspěvekod TUNER » 04 bře 2015, 06:47

Přesně tak. Spojkové pružinky je potřeba k laděnému výfuku tvrdší. Pokud tam nechal seriové,je to špatně.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron