Sháním lehký skútr

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Sháním lehký skútr

Příspěvekod LadaM » 13 říj 2023, 22:21

4 velká kola na kouli vozí minimum lidí. Ono to tam ani moc nejde naskládat. A ani tak tolik neváží. Já pořád vidím nejslabší místo ve spojeni koule a toho nosiče. Auto to unese a koule se neohne. Fungovat to asi bude, ale já bych do toho nešel. Chápu zadání, ale tohle bych řešil jinak. Pickup, malá dodávka, elektroskejt (vtip :) ).
Dneska jsem se na Lefkádě bavil s holanďanem - to jsem musel vidět. Obytňák, integrál běžné velikosti a v garáži 2 motorky (+ místo na věci vč elektrokola). A žádné padesátky - KTM 690 supermoto. Vyprávěl jak skvěle jedou v zatáčkách v horách a zářil u toho jak malej kluk. Na auto měl 2 požadavky - tu garáž a aby to nebyl 8,5 m autobus. Všechno ostatní bylo vedlejší. Je to otázka priorit. Jezdit zároveň osobákem i na středně velkém skútru se celkem kříží.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 54
Příspěvky: 281
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Sháním lehký skútr

Příspěvekod lordKOKMAN » 14 říj 2023, 17:29

Díky všem za reakce. Člověk viděl hodně a ze spousty věcí má respekt. Proto bych se za 1. chci se vejít do 100kg s moto aby nosič byl OK. Ideálně bych se rád vešel do 100kg celkem i s nosičem. Ale to asi nebude reálně o pár kg například s výše uvedenou Aprilií s pohotovostní hmotností 88 kg nebo s podobnou mašinkou. S o něco větší skutečně bude těžší svislá zátěž o 15-20 kg.

Ale nosiče na 4 kola s nosností 30 kg/kolo a celkovou nosností 60 kg a vlastní hmotností skoro 25kg... Běžně na osobních autech. Třeba 2 velká pak menší a dětské kolo.
https://allegro.cz/nabidka/hak-aguri-ac ... WAQAvD_BwE

Když člověk kouká i na promo obrázky u těch nosičů a jsou tam prezentovány na autech Hyundai IX30 Ford Mondeo a podobně kde svyslá zátěž je jak píše někdo v úvodu komentářů 50-75 kg. A když člověk spočítá 60+25 = 85 Kg a nosič se ještě odklopí aby se dali otevřít zadní dveře, tak na páce dost velké pnutí i zátěž. Se čtyřma i ne vše dospělejma kolama budou hodně nad limitem.

Proto věřím, že těch několik kg u mě bude v klidu. A nejsem Železný Zekon. Ale nosiče na moto mají snad všechny rampu, nebo se dají sklopit ručně a nebo rumpálem.

Na výběr mám skutečně hodně času. Proto opravdu hledám stroje silnější než 50 ccm s hmotností do 100kg. Spoustu názvů už padlo, ale protože ani někteří výrobci neuvádějí pohotovostní hmotnosti na svých stránkách. Nemluvě o starších modelech. Najít technické parametry je téměř nemožné a proto jsem se obrátil na tuhle komunitu. Jde mí právě spíše o tipy na stroje s požadovanou hmotností a rozumným výkonem. Svého času jsem jezdíl na Jawa 21 a jezdilo to 80 km/h a tehdy jsem jezdil i po dálnici, protože tam je omezení pouze na maximální rychlost v techničáku. Dneska je každá 50ka omezená na 45km/h.
Prosím pokud Vás napadne stroj podobných parametrů sem s ním.
Děkuji

Jinak elektro kola a spoustu dalších věcí v autě podhopitelně vozím, a protože je třeba rovnou i nabíjet nejsou na nosiči i kvuli případným zlodějům.
lordKOKMAN

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 04 říj 2023, 22:39
Skútr / moto: Jawa 250/590 sport
Tuning / úpravy: ne

Re: Sháním lehký skútr

Příspěvekod valsidalxam » 14 říj 2023, 17:58

Teraz ma ešte napadlo, Madassík má 100 kg (síce sa hádžu rýchlosti, ale si písal, že Ačko máš, takže no problem).

https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... =&kitx=ano

Alebo Monkey má 104 kg. Na západe polovica karavanov vozí práve opicu.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 556
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, výfuk Akrapovič v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Sháním lehký skútr

Příspěvekod moto.joker » 15 říj 2023, 16:24

Já myslím, že jsme tady ponteciál diskuse už vyčerpali. Rady dostal, nic nového už asi nevymyslíme. Můžeme jen čekat do jara, až nám tady napíše, jak to dopadlo.

To: valsidalxam
Potřebuje skútr, aby mohla jezdit i manželka. Už to tady psal.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250; Yamaha YBR 125
Je: Honda Forza 350
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 325
Příspěvky: 1714
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Sháním lehký skútr

Příspěvekod lordKOKMAN » 15 říj 2023, 20:01

moto.joker píše:Já myslím, že jsme tady ponteciál diskuse už vyčerpali. Rady dostal, nic nového už asi nevymyslíme. Můžeme jen čekat do jara, až nám tady napíše, jak to dopadlo.

To: valsidalxam
Potřebuje skútr, aby mohla jezdit i manželka. Už to tady psal.


Pravdu díš.
A přiznám se, to něž Monkey tak opravdu Yamaha Delight 125cc (101 kg) nebo Honda Vision 110 (100 kg)
Jen mě překvapily současné hmotnosti motorek i skútrů. Když vezmu že Ficht i Mustang měl 65 kg s plnou nádrží... Ano byli to 50tky. Asi sem čekal větší výběr ve strojích 80-125 ccm s hmotností do 100kg.
Je jich skutečně velmi málo. Nebo neumím hledat. Katalog na motorkářích jsem samozřejmě prošel na několikrát :)
Pořád ale díky všem za snahu.
lordKOKMAN

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 04 říj 2023, 22:39
Skútr / moto: Jawa 250/590 sport
Tuning / úpravy: ne

Re: Sháním lehký skútr

Příspěvekod kerim7 » 16 říj 2023, 08:37

Byla tu zmínka o vyklopení držáku s koly - to není nic proti tomu, když se s nevyklopeném a naloženým nosičem vymete kanál. To dynamické zatížení, tam je problém.
Za sebe Vision, zcela bezproblémový stroj. Budu mít najeto 10 000 km a zatím se jen leje olej (po 2 000, nemá filtr, jen sítko). Ale je ho 0,8 litru, takže v pohodě. Nevím, odkud jsi, nechal bych tě na něm projet, kdybys o to stál.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 654
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Sháním lehký skútr

Příspěvekod goes » 16 říj 2023, 09:44

Jenze skutr je vuci kouli pomerne blizko. Kolo na nosoci kde jsou 4 kola je 70 cm daleko od koule ta paka je uplne jinde. A na te pace je treba 40 kilo a dalsi u koule jako skutr. A to za jizdy.
Myslim ze se z toho dela zbytecna kovbojka.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1059
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Předchozí

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků